Slovenská firma bude namiesto košieľ vyrábať rúška!

0
Slovenská firma bude namiesto košieľ vyrábať rúška!
Foto: pixabay.com

Ak ste posledné dni chceli kúpiť v kamennej alebo internetovej lekárni ochranné rúška na tvár, pravdepodobne ste zistili, že sú už vypredané. Nielen na Slovensku, ale aj v Čechách vznikol akútny nedostatok.

A práve to podnietilo slovenskú firmu Zornica Banko Fashion prehodnotiť svoju výrobu. Pôvodne má táto firma z Bánoviec nad Bebravou vyše 60-ročnú tradíciu vo výrobe bielizne. Špecializujú sa na produkciu pyžám, košieľ a blúzok. Firma zamestnáva vyše 250 ľudí a šije výrobky najmä pre zahraničné módne značky.

Premiér Pellegrini rokoval s predstaviteľmi priemyslu, ako zamedziť vzniku epidémie vo fabrikách a konštatoval, že sú na to veľmi dobre pripravení. Ale taktiež potrebujú nakúpiť množstvo ochranných prostriedkov.

Povedal: „Skonštatovali sme, že stále v Európe a vo svete pretrváva akútny nedostatok týchto vecí a som veľmi rád, že sa nám ozval slovenský výrobca z Bánoviec nad Bebravou…“ „Prišla správa z fabriky Zornica, ktorá vyrába košele, že okamžite prechádzajú na nový výrobný program a po rýchlej certifikácii sú schopní na slovenský trh dodávať kapacitne až 20-tisíc ochranných rúšok denne.

Riaditeľ textilky, Igor Maukš, pre Hospodárske noviny uviedol, že firme nová výroba veľmi pomôže.

„Kapacity máme obrovské. Vieme vyrobiť 20-tisíc kusov bavlnených rúšok denne. Zatiaľ to nie je isté, no s najväčšou pravdepodobnosťou máme začať už zajtra,“ potvrdil pre denník riaditeľ Zornica Banko Fashion Igor Maukš.

Prečítajte si aj najnovšie dianie ohľadom koronavírusu

Zdroj: Hospodárske noviny, finstat.sk

Foto: TASR, Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu