Mariupoľ hlási silné explózie, zasiahnuté bolo aj letisko s okupačnými jednotkami

0
Mariupoľ hlási silné explózie, zasiahnuté bolo aj letisko s okupačnými jednotkami

20.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 20. mája, 9:42 

Na okraji ukrajinského mesta Mariupoľ a taktiež na tamojšom letisku, z ktorého si ruskí okupanti spravili základňu, nastali v piatok večer explózie. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol poradca legitímneho mariupoľského starostu Petro Andriuščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obyvatelia Mariupoľa hlásili, že počuli tri silné explózie. Prvé správy naznačujú, že zasiahnuté bolo letisko v Mariupoli, kde sídlia okupačné jednotky. Video naznačuje, že ak sú tieto informácie správne, nepriateľské sily utrpeli značné straty,“ napísal Andriuščenko.

Ukrajinská protivzdušná obrana tiež zneškodnila v noci na sobotu všetky Rusmi vypustené bezpilotné lietadlá Šáhid, ktoré zaútočili na hlavné mesto Kyjev. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v dôsledku padajúcich úlomkov boli poškodené dve obytné budovy, priestory čerpacej stanice a autá. Podľa predbežných správ neboli žiadne obete.

Agresor túto noc opäť vykonal masívny útok bezpilotnými lietadlami,“ uviedol na Telegrame šéf vojenskej správy v ukrajinskej metropole Serhij Popko.

Dodal, že „všetky ciele boli zničené“ a Kyjev neutrpel žiadny zásah. Škody evidujú v štyroch kyjivských štvrtiach – Dniprovskyj, Darnyckij, Pečerskyj a Solomianskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Explózia, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Mariupoľ hlási silné explózie, zasiahnuté bolo aj letisko s okupačnými jednotkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu