Matovičov prorodinný balíček ide na Ústavný súd SR. Čo kritizuje prezidentka Čaputová?

0
Matovičov prorodinný balíček ide na Ústavný súd SR. Čo kritizuje prezidentka Čaputová?

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Návrh na posúdenie legislatívy upravujúcej prorodinný balíček Ústavným súdom SR je už podľa slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej napísaný. Ako uviedla v sobotňajšej debate s moderátorom Štefanom Hríbom na trenčianskom hudobnom festivale Pohoda, na budúci týždeň ho odošle na ústavný súd.

Viac o téme: Prorodinný balíček

Čaputová opätovne kritizovala rýchlosť procesu, ktorý sprevádzal prijatie zákona o financovaní voľného času dieťaťa. „Myslím si, že je správne a fér, aby sa na proces prijatia a hmotnoprávne nedostatky, ktoré sme identifikovali, pozrel ústavný súd, a raz a navždy zarámcoval, či je toto v Slovenskej republike možné, alebo nie. Išlo o 1,2 miliardy eur schválených za šesť dní v parlamente, a navyše s pomocou fašistov,“ podotkla Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pohoda 2022 (fotografie)

Podľa hlavy štátu sa od novej vlády v čase jej vzniku očakávalo, že bude hrádzou proti fašizmu. „Toto však nie je hrádza, to je kolaborácia s fašizmom. Pre mňa to bol veľmi dôležitý medzník v mojom vnímaní koalície. Situácia na Slovensku si vyžaduje reštart. Dúfam, že po reštarte bude kolaborácia s fašistami raz a navždy minulosťou,“ dodala prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezident SR, Prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov prorodinný balíček ide na Ústavný súd SR. Čo kritizuje prezidentka Čaputová? © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu