Maye Musk: Život nám dáva šance, len si ich treba zobrať

0
Maye Musk: Život nám dáva šance, len si ich treba zobrať
https://twitter.com/mayemusk/

Váš život môže byť skvelý. Môžete byť modelkou aj v sedemdesiatke, pretože starnutie je krásne a záleží len na vašom sebavedomí. Aj so sivými vlasmi môžete vyzerať nádherne a stať sa tvárou časopisu.

Nemusíte si vyberať – môžete si vybudovať úspešnú kariéru a zároveň byť skvelým rodičom. Možno sa raz aj vaše dieťa stane svetoznámym vizionárom a podnikateľom.

Mama Elona Muska, Maye Musk, búra stereotypy, aby ste mohli ísť za svojimi snami bez akýchkoľvek bariér. Je to žena, ​​ktorá tvrdo pracovala na všetkom, čo má. Rok pred sedemdesiatimi narodeninami sa stala tvárou CoverGirl, predvádzala módu pre svetoznáme značky a jej syn je miliardár. Mala veľké šťastie, ale za týmito skvelými vecami stojí najmä tvrdá práca.

Pochádzala zo stredostavovskej rodiny a mala výsadu získať slušné vzdelanie. Jej neskorší život bol však plný chvíľ, keď musela začať budovať všetko odznova. Napríklad, keď sa usadila v Južnej Afrike, jej deti trvali na migrácii do Kanady za lepšími vyhliadkami.

Maye Musk a jej deti zdieľajú rovnakú vieru – všetko môžete uskutočniť s dobrým plánom.

Plánovanie je užitočné v každej časti vášho života

Od získavania priateľov až po migráciu a opustenie toxických vzťahov. Áno, niekedy môžete uviaznuť v hroznej situácii, ale v prípade potreby musí existovať plán B a C. Maye Musk vás naučí čeliť zvratom a prijať odmietnutia bez zbytočného dramatizovania, ale s novým nápadom.

Kniha Jedna žena, jeden plán (A woman makes a plan) vám dáva nádej, že nič nie je nemožné. Maye Musk vás „drží“ za ruku a vedie vás z temného tunela na svetlo, nech ste kdekoľvek počas svojho života. Aj keď sa situácia zdá neúnosná, stačí urobiť prvý krok a ešte jeden, a znova, kým sa nedostanete na lepšie miesto.

https://twitter.com/mayemusk

Dobrý plán je základ

V príbehu Maye Musk uvidíte, ako sa naučila pripraviť si dobrý plán, keď postupne vyrastala a dospievala. Prečítate si fascinujúci príbeh jej života, ktorý je popretkávaný jej poznatkami a citátmi. V rámci kapitol získate odporúčania týkajúce sa stravovacích návykov z odborného hľadiska, rady týkajúce sa zoznamovania a rodičovstva a starostlivosti o svoje duševné zdravie.

Tento článok nemusí byť len inšpiratívnym príbehom, ktorý si prečítate, ale môže sa stať aj prvým krokom na vašej ceste k lepšiemu životu, je to len na vás!

Aby si bolA štýlovÁ, nemusíš mať dobrý vkus, ale štýlového kamaráta

Rodina Maye Musk cestovala po kontinentoch a žila akčne

Maye Musk pochádzala z mimoriadnej rodiny. Jej rodičia, Joshua a Winnifred, sa stretli po Veľkej hospodárskej kríze v Kanade. Jej otec mal chiropraktickú prax a zúfalú túžbu lietať po svete. Jej matka mala tanečnú školu a dostatok odvahy, aby nasledovala manželove bláznivé výlety so štyrmi deťmi.

Maye mala len tri mesiace, keď ona a jej sestra dvojča cestovali prvý raz lietadlom. Ich obrázok bol uverejnený v miestnych novinách so zachytením „lietajúcich dvojčiat“. Rodina sa presťahovala do Južnej Afriky, keď mali dvojčatá dva roky, pretože chceli žiť v Johannesburgu, kde ľudia hovoria po anglicky. Napriek tomu, keď prišli do Pretórie, jej otec bol ohromený krásou mesta pokrytou orgovánmi. Vtedy sa rozhodol, že by tam mali žiť, napriek tomu, že nepoznajú africký jazyk.

Ľudia čoskoro stratia záujem, ak nemáte čo povedať

Maye Musk si na svojho otca spomína ako na nebojácneho muža a vyhľadávača dobrodružstiev. Miestni ľudia ich nazývali „bláznivými Američanmi“ a najdivokejšie bolo ich osobné lietadlo. Vtedy to bolo ešte komplikovanejšie používať lietadlo bez GPS či rádia.
Všetko si museli mimoriadne starostlivo naplánovať, aby na týchto cestách prežili: od štúdia máp až po zásobovanie pitnou vodou a nástrojmi potrebnými na prípadné opravy. Navzájom si dôverovali a so vzrušením čelili novým dobrodružstvám. Maye Musk kvôli svojmu otcovi silne verila vo svoju schopnosť urobiť čokoľvek, a to naučila aj svoje deti.

https://twitter.com/mayemusk

Nešťastný vzťah

Bohužiaľ, nielen vzrušujúce dobrodružstvá formovali jej budúcnosť. Keď bola mladá, chodila s mužom, ktorý ju podvádzal. Neskôr ju požiadal o ruku a po odmietnutí išiel za jej rodinou a začal organizovať svadbu. Bola zdrvená, ale nechcela sklamať svojich príbuzných, a tak sa stala jeho manželkou.

Mať plán ešte neznamená, že veci SA PODARIA. Znamená to, že ak sa veci pokazia, urobíte SI ďalší plán.

Manželstvo bolo hrozné. Prvýkrát ju udrel počas medových týždňov. Neustále ju bil a nadával jej. Trvalo jej deväť rokov, kým sa rozviedla, keďže to vtedy nebolo také jednoduché. Mala tri deti, ktoré boli svedkami domáceho násilia, keď sa snažili chrániť svoju matku. Maye bola nakoniec šťastná, že ho opustila a získala slobodu.

Ako tridsaťjedenročná sa rozviedla a stala sa matkou samoživiteľkou

Tvrdá práca v Kanade a výchova troch detí

Keď sa presťahovali do Toronta, mala desať hodín týždenne výskumnej práce na univerzite a potom sa venovala modelingu, aby zarobila dosť peňazí na prežitie. Jej deti nasledovali jej príklad; dcéra Tosca išla do hamburgerovne v ich susedstve a požiadala o prácu. V Južnej Afrike mala pohodlný život a veľkú spálňu, teraz utierala podlahu osem hodín denne a zdieľala izbu so svojou matkou. Dievča vzalo túto skúsenosť múdro a nikdy sa nesťažovalo.

Ak ste sa nenarodili ako privilegovaní, musíte zabudnúť na svoje zázemie a začať tvrdo pracovať.

Maye Musk tiež vždy učila svoje deti, že ak chcete niečo dostať, musíte o to aspoň požiadať. Odpoveď môže byť nie, ale ak urobíte krok vpred, je tu šanca, že raz dostanete odpoveď áno. Môže to byť odmietnutie zo strany firmy vás zamestnať, odmietnutie banky poskytnúť vám pôžičku. Ale to neznamená koniec sveta. Zatiaľ je to len nie.

https://twitter.com/mayemusk

Maye Musk vychovala tri deti tak, aby boli nezávislé, pričom každé z nich si našlo oblasť, v ktorom uspelo. Verí, že tajomstvo rodičovstva spočíva v tom, že dávate svojim potomkom slobodu výberu a zodpovednosť za budovanie svojej budúcnosti už od prvých rokov života. Nesnažte sa riadiť ich životy, buďte tam, aby ste podporili ich záujmy, a oplatí sa to.

Keď jej deti vyrástli, presťahovala sa do Ameriky

Posadnutosť krásou v USA ju prekvapila, pretože v Južnej Afrike sa inteligencia, zmysel pre humor a osobnosť považovali za dôležitejšie. Maye Musk sa tiež nesústredila len na svoju krásu a spomenula, ako sa jej priatelia radi predvádzali na verejnosti. Keď sa príliš sústredíte na svoj vzhľad, vedie to k neistote a nízkej sebaúcte. Ľudia čoskoro stratia záujem, ak nemáte čo povedať. Takže investujte svoj čas a energiu do toho, aby ste boli lepším človekom a buďte vždy láskaví, úctiví a zaujímajte sa o druhých. Môžete si vybrať jednu vec, v ktorej ste dobrí, a pracovať na nej. Nemusíte byť dokonalí.

Maye Musk vždy chcela byť vedkyňou, a tak si na univerzite zvolila odbor dietológia. Modeling nikdy nebrala vážne, ale rozhodla sa ho skúsiť v puberte a uspela. Táto práca jej poskytla peniaze navyše, možnosti cestovania a stretávanie sa so zaujímavými ľuďmi z rôznych oblastí. Nikdy však nebola „typická“ modelka — ako sama povedala, obliekala sa strašne, lebo nemala vkus. Až neskôr v živote jej priateľka pomohla zmeniť prístup k oblečeniu a naučila ju kúpiť si pár kvalitných vecí zakaždým, keď si ich mohla dovoliť.

Môžete sa dobre obliecť a mať pekný make-up, no stále to nie je ono. Držanie tela je Kľúčom k úspechu

Ľudia predpokladajú, že ste sebavedomý človek, keď kráčate vystretí a prejavujete dobré spôsoby.

Bola magnetom na blbcov

Pokiaľ však ide o vzťahy, Maye Musk hovorí, že jediná rada, ktorú má, je neprijímať jej rady. Jej sestra ju vždy nazývala „magnetom na blbcov“ a mala pravdu. Po rozvode prežila hrozné obdobie svojho života, keď vôbec nedôverovala mužom. Maye hladovala, aby bola chudá, aby sa páčila mužovi alebo nosila to, čo chcel, aby nosila ona. Robila jednostranné kompromisy, kým si neuvedomila, že jej je lepšie samej. Pochopila, že ak si človek nenájde partnera, môže nájsť lásku v rodine, priateľoch a práci.

Maye Musk prelomila stereotyp o starších ľuďoch a technológiách. V neskorších rokoch sa stala aktívnou užívateľkou sociálnych médií a naučila ostatných, ako ich používať vo svojej škole modelingu.

Ženy by mali pokračovať v práci a baviť sa bez ohľadu na starnutie

Maye Musk sa v päťdesiatich deviatich rozhodla nechať si narásť strieborné vlasy a o desať rokov neskôr sa stala tvárou značky CoverGirl. S modelingom začala ako pätnásťročná a ľudia jej hovorili, že to nevydrží dlhšie ako tri roky. Ich predpovede sa však nenaplnili.

https://twitter.com/mayemusk

Maye Musk má teraz sedemdesiatdva rokov a jej kariéra stále napreduje.

Verí, že ženy by mali pokračovať v práci a baviť sa bez ohľadu na starnutie, rovnako ako muži. Musíte sa o seba postarať dodržiavaním niekoľkých jednoduchých vecí: dobre jedzte, viac sa usmievajte, buďte aktívni a buďte sebavedomí. Maye Musk uprednostňuje svoje zdravie pred krásou a jej vrásky ju netrápia.

Ak chcete jesť zdravo, musíte si jedlo vopred naplánovať

Môže dietológ alebo modelka vážiť viac ako 90 kíl? Maye Musk taká bola a istý čas pracovala ako plus size modelka. Cítila sa nepríjemne, keď radila svojim klientom o tom, ako sa správne stravovať, ale ignorovala svoje vlastné rady. Musk odhaľuje pravdu – veľmi rada jedla. Čokoláda, zmrzlina, čipsy a rýchle občerstvenie boli jej slabosťou. Áno, je jednou z nás. Svoje zdravie však uprednostňuje pred pôžitkami z jedla. A čo viac, má zaneprázdnený život a potrebuje energiu. Zdravé stravovanie je prospešné v mnohých smeroch, vrátane znižovania rizika zdravotných problémov počas starnutia.

Ako špecialistka na výživu zdieľa svoj prístup k jedlu, ktorý pomáha normalizovať telesnú hmotnosť a celkovo má pozitívny vplyv na vaše zdravie, vďaka čomu môže v sedemdesiatich dvoch rokoch vyzerať nádherne. Jedzte zdravé a chutné jedlo, kedykoľvek to tak cítite.

Maye Musk sa stala inšpiráciou pre ženy, ktoré sa obávajú starnutia. Jej každodenný život je plný projektov v oblasti modelingu, ciest po svete, charitatívnych projektov a času so svojimi vnúčatami. Zdá sa, že má neobmedzený zdroj energie.

https://twitter.com/mayemusk

Odporúčania týkajúce sa stravovacích návykov od Maye:

• Nepite kávu/čaj/diétnu sódu viac ako trikrát denne (každý nápoj).
• Nebojte sa sladidla alebo mlieka, takto si môžete vychutnať svoju kávu.
• Jedzte len vtedy, keď máte hlad. Preskúmajte, čo vám môže spôsobiť prejedanie sa – úzkosť, depresia, nuda alebo osamelosť. Najlepšie by bolo, keby ste porušili vzorec, keď sa pokúšate liečiť svoje pocity jedlom.
• Buďte opatrní s prejedaním sa a alkoholom pri spoločenských stretnutiach, niekedy môžete zabudnúť na limity.
• Nehladujte. Uistite sa, že máte jednoduché raňajky a občerstvenie.

Akonáhle hladujete, máte chuť zjesť čokoľvek a môžete zabudnúť na zdravé jedlo.

„V súčasnosti firmy propagujú zdravý životný štýl ako nový trend. Často predávajú superpotraviny, proteínové doplnky alebo džúsy, ktoré nepotrebujete. Zdravé stravovanie by malo byť jednoduché a založené na cenovo dostupných produktoch. Čo musíte urobiť, je vyhnúť sa spracovaným potravinám bez toho, aby ste sa tlačili do extrémov.
Každý má spúšťacie jedlo, ktoré nedokáže prestať jesť, aj keď je už plný. Musíte zistiť, čo je to vaše, a vyhnúť sa tomu, aby ste predišli návykovému správaniu. Nie je to koniec sveta, ak sa rozhodnete zjesť nejaký dezert, ale uistite sa, že si vychutnáte každý jeho kúsok. Túto výnimku môže ospravedlniť iba vynikajúca chuť, nie vaša závislosť alebo negatívne pocity. Stačí 80 % vhodných potravín z vášho denného menu.“

Nehľadajte čarovnú pilulku. Urobte si plán a držte sa ho bez ohľadu na to, čo sa stane.

Maye Musk nie je len matkou Elona Muska

Je to silná a inšpiratívna žena, ktorá tvrdo pracovala, aby uspela vo svojej kariére dietologičky a modelky a vo výchove detí. Na svojej životnej ceste prešla mnohými dobrodružstvami a zakaždým sa jej podarilo utriediť si veci a začať znova a znova od začiatku. Plán je to, čo jej vždy pomáhalo dosiahnuť výsledky.

V detstve skúmala púšte v Južnej Afrike s rodičmi v ich lietadle, vo svojich dvadsiatich rokoch trpela násilným manželstvom a stala sa slobodnou matkou troch detí. Neskôr sa snažila zarobiť peniaze na starostlivosť o svoje deti po ich rozvode. Keď mali konečne pohodlný život, jej deti trvali na presťahovaní sa do Kanady a ona začala odznova. Až v neskorých rokoch sa jej život ustálil. Teraz je však zaneprázdnenejšia ako kedykoľvek predtým a ukazuje, že starnutie nie je pre vašu kariéru problémom.

Skúste to

• Vytvorte si plán! Aké povolanie si chceš vyskúšať? Alebo chcete získať povýšenie? Zapíšte si pokyny krok za krokom pre seba.
• Uvažovali ste niekedy nad životom v inej krajine? Urobte si zoznam možností a napíšte klady a zápory každej z nich.
• Jeden týždeň sa vyhýbajte umelo spracovaným potravinám a alkoholu. Skontrolujte, či máte po experimente viac energie.

Zdroj z knihy: https://www.martinus.sk/908735-jedna-zena-jeden-plan/kniha

žiadne príspevky na zobrazenie