Minister obrany Naď privíta svojho fínskeho kolegu, témou stretnutia má byť aj nákup obrnených vozidiel

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas budúcotýždňovej návštevy ministra obrany Fínskej republiky Anttiho Kaikkonena na Slovensku plánuje otvoriť aj tému nákupu obrnených vozidiel.

„Témou rokovania bude aj projekt obstarania 76 kusov bojových obrnených vozidiel 8×8 na kolesovom podvozku PATRIA, ktoré budú zabezpečené prostredníctvom medzivládnej dohody medzi Slovenskom a Fínskom. Dohoda je v súčasnosti vo finálnej fáze,“ uviedla hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Plánovaná oficiálna návšteva fínskeho ministra obrany sa uskutoční v utorok 30. augusta v priestoroch ministerstva obrany (MO SR), ktorej súčasťou bude okrem iného aj rokovanie na tému aktuálnej bezpečnostnej situácie, ako aj rozvoj bilaterálnej spolupráce v kontexte modernizácie Ozbrojených síl SR.

„Naše krajiny sa zhodujú v hodnotách a tiež v jasných postojoch voči agresii Ruska na Ukrajine. Práve realita posledného pol roka významne priblížila Fínsko k Severoatlantickej aliancii. Do jej radov smeruje nielen de facto, ale aj de iure, z čoho sa úprimne teším,“ uviedol Naď.

Viac k témam: Minister obrany SR, vozidlá 8×8 Patria
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister obrany Naď privíta svojho fínskeho kolegu, témou stretnutia má byť aj nákup obrnených vozidiel © SITA Všetky práva vyhradené.