Muž požiadal ženu o vrátenie výdavkov po tom, čo ich rande neviedlo k ničomu ďalšiemu

1
Muž požiadal ženu o vrátenie výdavkov po tom, čo ich rande neviedlo k ničomu ďalšiemu

V dnešnej modernej dobe a propagácie rodovej rovnosti nie je nezvyčajné, keď si pár po večeri rozdelí účet. Nie je to nič nové: už sme to pravdepodobne zažili. I keď podvedome predsa len očakávame, že na prvom rande, ak sme pozvané, zaplatí muž.

Avšak niečo, s čím ste sa asi ešte nestretli a neurobili, je to, že vás niekto požiada o vrátenie platby po niekoľkých rande, keď si uvedomí, že sa už nestretnete. To je presne tá zvláštna situácia, v ktorej sa ocitla Alex Colboth z Milwaukee vo Wisconsine.

Chlap, s ktorým sa stretla, jej poslal správu a požiadal ju, aby mu uhradila výdavky za tri rande, na ktorých boli, keď ho potom odmietla. „Keďže sa už neuvidíme, myslím, že je spravodlivé požadovať od teba polovičnú sumu za tri rande, na ktorých sme boli,“ napísal.

„Boli sme spolu tri krát v reštauráciách a baroch a vždy som platil ja. Myslím, že 35 dolárov za jedlo a pitie, ktoré si mala, je viac než fér. Zdala si sa mi férová, a tak verím že mi ich vrátiš.“

Táto neobvyklá požiadavka vyvolala na Twitteri dosť diskusie. Zatiaľčo používatelia sociálnych sietí vystupovali na podporu toho chlapa, že má odvahu byť taký asertívny, iní si mysleli, že bol úplne mimo.

Prečítajte si: Je láska na prvý pohľad reálna?

Alex Colboth

Prečítajte si mužovo posolstvo Alex a napíšte nám do komentárov, kto si myslíte, že má pravdu a konal správne. Ako by ste odpovedali, keby ste boli Alex?

Ako celá situácia dopadla?

Alex nás všetkých neskôr informovala, že po jeho žiadosti mu sumu neuhradila. Niektorí používatelia Twitteru poukázali na to, že muž sa choval neprimerane, pretože odmietol prijať skutočnosť, že randenie je riziko. Možno sa zamilujete alebo si uvedomíte, že ste zbytočne strácali čas. Ale idete ďalej. A ak budete mať šťastie, dozviete sa niečo nové, aby ste sa zlepšili pre ďalšie rande.

Niektorí používatelia Twitteru zase napísali, že podľa ich názoru nie je nič zlé na tom, že budete požadovať vrátenie peňazí. Nakoniec žijeme v roku 2021. Harvard Business Review poukazuje na to, že počas prvých pár dní je skutočne dôležitá čestnosť a otvorenosť k vašim názorom na peniaze. „Namiesto toho, aby ste mali nejaké predpoklady, buďte otvorení ohľadom peňazí hneď od začiatku a dospejte k rozhodnutiu, s ktorým budete obaja spokojní,“ píše Kiara Taylor pre HBR.

Prečítajte si: Kto by mal platiť na prvom rande?

Vopred si stanovte hranice

Pretože finančná situácia je u každého iná, je nevyhnutné, aby ste si čo najskôr stanovili veľmi jasné hranice rozpočtov, darov a očakávaní. A aj kto bude platiť účet. Ak sa budete vyhýbať tejto otázke, pretože sa cítite nepríjemne, iba si tým spôsobíte ďalšie ťažkosti. Najmä ak máte pocit, že váš vzťah speje k tomu, aby bol vážny.

Na druhej strane, ak milostný vzťah nevyjde, nič nemusíte stratiť, ak budete vopred úprimní vo svojich finančných očakávaniach. Podľa HBR môže táto úprimnosť vašich názorov na peniaze prehĺbiť váš vzťah a zvýšiť vašu vzájomnú empatiu. A ak sa budeme držať tejto rady, je jasné, že ak máme problém niečo zaplatiť, mali by sme požiadať o rozdelenie účtu počas schôdzky a nie po nej.

Zdroj: Twitter | Instagram

Zdroj foto: alexcolboth

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Tak toto ma pobavilo a aj prekvapilo. Som určite toho názoru, že buď je dané pozvanie hneď rozdelené, no už keď zaplatí muž, pýtať si peniaze späť mi nedáva zmysel. Človek nejde na rande s tým, že za to niečo dostane, ale že je mu príjemne stráviť čas s daným človekom. A rande je predsa o spoznávaní sa a zisťovaní, či mi daný partner sadne, ako mi s ním bude a podobne.

    To už sú jeho očakávania, no určite nie je žiadna dohoda, že idem na rande a ja danému človeku musím niečo vynahrádzať.

    Tiež by som peniaze nevrátila a ešte by mi to ukázalo ako daný muž si neváži seba, a že nevie prijať zodpovednosť a mať nadhľad.

    Skôr by klesol v mojich očiach. Každopádne všetci sa učíme a hľadáme tú správnu cestu :)