Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN ONLINE NÁSTROJE

Na Google nájdete takéto varovanie pre používateľov

Zdieľať
Google môže vám poskytnúť množstvo informácií, či už hľadáte reštauráciu vo vašom okolí oblasti alebo si pozeráte najnovšie informácie a fakty, alebo populárne recepty. A keďže mnohí z nás sa spoliehajú na Google takmer vo všetkom, veríme, že bude spoľahlivou platformou.
Samotná spoločnosť však v súčasnosti priznáva možné nedostatky v schopnosti poskytovať najspoľahlivejšie služby. Spoločnosť Google práve vydala nové varovanie pre všetkých používateľov, ktoré označuje oblasti, v ktorých nemusí byť vyhľadávací nástroj taký spoľahlivý, ako by sme očakávali.

Google pridal upozornenie na vyhľadávania s rýchlo sa meniacimi výsledkami

Vo vyhlásení zverejnenom 25. júna spoločnosť Google oznámila, že pridáva nové varovanie do vyhľadávaní s rýchlo sa meniacimi výsledkami. Spoločnosť tvrdí, že svoje systémy vyškolila tak, aby mohli zistiť, kedy sa téma rýchlo vyvíja a rozsah zdrojov sa ešte neprejavil v obsahu, aby bolo pridali toto varovanie.

pixabay.com

„Teraz ukážeme oznámenie naznačujúce, že bude pravdepodobne najlepšie skontrolovať neskôr, keď bude k dispozícii viac informácií zo širšieho spektra zdrojov,“ píše sa vo vyhlásení Danny Sullivan, verejný kontakt spoločnosti Google pre vyhľadávanie. Google tvrdí, že to bude pravdepodobne zamerané na najaktuálnejšie správy alebo nové témy.

Niekedy tie najlepšie informácie nie sú online

Ľudia Google často používajú, najmä ak sa chcú dozvedieť najnovšie správy alebo o najnovších témach. Ako poznamenal Sullivan, „Aj keď vyhľadávanie na Google bude vždy k dispozícii s najužitočnejšími výsledkami, aké môžeme poskytnúť, niekedy tie najspoľahlivejšie informácie, ktoré hľadáte, ešte nie sú online.“
K tomu obvykle dochádza pri najnovších správach alebo nových oblastiach záujmu, „keď informácie, ktoré sú zverejnené ako prvé, nemusia byť najspoľahlivejšie,“ poznamenal Sullivan.
Varovanie pridané k týmto výsledkom vyhľadávanie vyzerá takto:
„Zdá sa, že tieto výsledky sa rýchlo menia. Ak je táto téma nová, pridanie spoľahlivých zdrojov môže niekedy trvať.“

Táto funkcia bola aplikovaná zatiaľ iba v USA

Varovanie od Google bolo pridané iba k vyhľadávaniam v rámci USA. Spoločnosť však plánuje túto novú funkciu rozšíriť. „Tieto nové oznámenia sa v USA postupne objavujú v angličtine a tešíme sa na rozšírenie týchto a ďalších súvisiacich funkcií v nasledujúcich mesiacoch,“ poznamenal Sullivan.
Podľa agentúry Recode Google tvrdí, že varovanie sa momentálne zobrazuje iba v malom percente vyhľadávaní. Väčšinou ide o trendové témy.

Spoločnosť Google nedávno vydala ďalšie funkcie, ktoré uľahčujú vyhľadávanie

Podľa spoločnosti Recode je toto je len posledná funkcia v nedávnom úsilí spoločnosti Google pomôcť pri vyhľadávaní. A tiež pomôcť používateľom získať lepší kontext o tom, čo sa im zobrazuje. V apríli 2020 spoločnosť Google vydala funkciu, ktorá ľuďom oznámi, že pre ich konkrétne vyhľadávanie nie je dostatok vhodných výsledkov.
“Zdá sa, že pre vaše vyhľadávanie nie je dostatok vhodných výsledkov vyhľadávania”
A vo februári tohto roku spoločnosť Google pridala do svojho vyhľadávača funkciu „about“ (o), kde používatelia môžu klepnúť na ikonu a dozvedieť sa viac o webových stránkach, ktoré poskytujú konkrétny výsledok vyhľadávania.
Zdroj: google.com, bestlifeonline.com
Zdroj foto: Shutterstock
Tagy
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár