Najinteligentnejšie ženy na svete – top 10 žien s najvyšším IQ

0
Najinteligentnejšie ženy na svete – top 10 žien s najvyšším IQ

Mnoho ľudí verilo, že muži sú najinteligentnejšie bytosti na tejto planéte. Čoskoro sa im však ženy vyrovnali a začali byť považované za rovnocenné. Netrvalo dlho a mnohé ženy sa ukázali byť lepšími ako muži vo všetkých oblastiach, či už vo vzdelávaní, na pracovisku alebo v živote všeobecne.

Ženy sú inteligentné a stále to dokazujú, ale existujú ženy, ktoré majú mimoriadne vysokú úroveň IQ. Majú vyššie IQ ako najinteligentnejší ľudia, ktorí kedy existovali. Tu sa dočítate o 10 najmúdrejších ženách, aké sa kedy narodili.

Zoznam TOP 10 najmúdrejších žien na Zemi:

10. Olivia Manningová: (IQ 162)

Vo veľmi útlom veku 12 rokov, keď sa mnohé deti rady hrajú s kamarátmi a nenávidia robenie domácich úloh, bola Olivia Manning testovaná prostredníctvom testu Mensa I.Q Supervised. Celý svet bol prekvapený, keď sa v roku 2012 dozvedeli o jej skóre, ktoré bolo vyše 160. Skóre „160“ je dôležité a špeciálne, pretože ho nedosiahli nikto iný ako Albert Einstein a Stephen Hawking. Olivia, v tak mladom veku, dokázala v skóre IQ prekonať tieto populárne legendy.

9. Fabiola Mann: (IQ 162)

Fabiola Mann, foto: kienthuckhoahoc.org

Fabiola Mann je 21-ročná mladá žena a v Mense získala 162 bodov, čo je asi o 2 body viac, ako získali populárny vedec Albert Einstein a slávny fyzik Stephen Hawking. Fabiola Mann rada hrá šach a vždy chcela študovať v odbore medicína a práve v tejto oblasti aj pracovať. Školu ukončila v Londýne na Northwood College School for Girls. Mann je tiež držiteľkou fialového opasku v karate, miluje hudbu a rada hrá na gitare.

8. Judith Polgárová: (IQ 170)

Judith Polgar, narodená 23. júla 1976, je maďarská šachová veľmajsterka a je považovaná za najlepšiu šachistku všetkých čias. Keď mala len 15 rokov, získala veľký titul veľmajsterky v šachu. Vo veľmi mladom veku vstúpila do zoznamu 100 najlepších hráčov FIDE a prekonala rôzne rekordy. Judith má na konte aj iné úspechy a tituly. Hrala proti mnohým slávnym šachovým majstrom vrátane Vishwanathana Ananda a Garryho Kasparova a má úroveň IQ 170. Okrem toho bola označená za jednu z najinteligentnejších ľudí na svete.

Judit Polgar, foto: wikipedia.org

7. Ruth Lawrence: (IQ 175)

Ruth Elke Lawrence-Naimark alebo Ruth Lawrence je britská matematička a profesorka matematiky a pracovala v oblasti teórie uzlov a algebraickej topológie. Ruth Lawrence, narodená v roku 1971, bola známa ako detský génius a zároveň jedna z najmúdrejších žien sveta. Len vo veku 10 rokov poľahky spravila prijímacie skúšky na Oxforde a bola najmladšou osobou, ktorá absolvovala Oxford. Má IQ 175, čo je úžasne vysoké skóre.

6. Grace Hopper: (IQ 175)

Grace Hopperová bola populárna a bystrá počítačová vedkyňa zo Spojených štátov. Práve ona objavila vôbec prvé nástroje súvisiace s kompilátorom. Keď mala 34 rokov, pokúsila sa vstúpiť do námorníctva, no neúspešne. Neskôr sa rozhodla vstúpiť do oblasti výpočtovej techniky a dodnes v tejto oblasti nemá obdoby. Vďaka svojej námorníckej hodnosti a veľkému úspechu si vyslúžila titul „Amazing Grace“. Získala 40 čestných titulov z mnohých univerzít na svete a jej IQ bolo 175.

Hrdinky vedy – 9 žien, ktoré by ste mali poznať

5. Germaine Stael: (IQ 180-185)

Madame de Stael, foto: wikipedia.org

Germaine Stael, tiež známa ako Madame de Stael, sa narodila v Paríži v roku 1766 a bola francúzskou sociálnou komentátorkou a politickou aktivistkou. Bola tiež slávnou spisovateľkou a napísala množstvo krásnych diel. Germaine bola hlavným oponentom a kritikom Napoleona, ktorý jej zakázal vstup do Francúzska kvôli jej spisom. Po izoláciii v Nemecku sa stala súčasťou Goethe Group. Rôzne testy vypočítali úroveň jej IQ a skóre sa pohybovalo medzi 180 a 185. Je síce na 5. mieste, ale bola jednou z najmúdrejších žien svojej doby.

4. Marie Curie: (IQ 185)

Marie Curie je jednou z najikonickejších a najsilnejších postáv v histórii a mala IQ 185. Bola francúzsko-poľská chemička a fyzička, známa najmä svojou prácou v oblasti rádioaktivity. Získala dve Nobelove ceny – v roku 1903 za fyziku a v roku 1911 za chémiu. Marie Curie je v skutočnosti najpopulárnejšou vedkyňou všetkých čias a napísať o jej úspechoch a prínosoch by znamenalo zapísať stovky hárkov papiera. Zohrala veľkú úlohu pri formovaní moderného sveta a jej prínos si ľudia budú vždy pamätať.

3. Marilyn vos Savant: (IQ 190)

Marilyn vos Savant, foto: pinterest.com

Marilyn vos Savant je populárna pre svoju inteligenciu a má neuveriteľné vysoké IQ 190. Je publicistkou a spisovateľkou v časopisoch. V časopise má špeciálnu sekciu „Ask Marilyn“, kde odpovedá na mnohé otázky a rieši hádanky. Jej meno sa dokonca objavilo v Guinessovej knihe rekordov, a to všetko vďaka jej vysokému IQ. Je jednou z najmúdrejších žien a zároveň najinteligentnejších ľudí všetkých čias.

Viac o Marilyn a jej príbehu sa dočítate tu.

2. Hypatia: (IQ 190+)

Hypatia, dcéra populárneho matematika Theona Alexandrijského, sa narodila v C. 351-370. Bola gréckou filozofkou, astronómkou a matematičkou v Egypte a potom vo Východorímskej ríši. Verí sa, že Hypatia vynašla mnoho vedeckých nástrojov ako astroláb a hustomer. Je spoluautorkou a autorkou rôznych komentárov a traktátov. Je známe, že je jednou z najväčších mozgov vôbec s IQ vyšším ako 190. Tiež je známa ako jedna z najmúdrejších žien s najvyšším IQ vôbec.

1. Edith Stern: (IQ 200)

Edith Stern je jednou z najmúdrejších žien, aké sa kedy narodili. Bola detským géniom a ešte predtým, ako dovŕšila jeden rok, vedela počítať a rozprávať celé vety. Rovnako ako iní detskí géniovia, aj ona získala mnoho absolventských diplomov, kým dovŕšila osemnásť rokov. Na svoje meno má napísaných viac ako 128 amerických patentov. Dosiahla mnoho ocenení, ako napríklad ocenenie za celoživotné dielo v oblasti inžinierstva. Jej IQ skóre je asi 200 a v určitých IQ testoch dosiahla viac.

Edith Stern, foto: videos.asme.org/detail/video/

Tieto ženy sú skutočne inteligentné a svojím spôsobom prispeli svetu a svojim krajinám a ich mená sa už navždy vryjú do svetovej histórie.

žiadne príspevky na zobrazenie