Namiesto dobre platenej práce sexuálne otroctvo. Zločineckú skupina predávala ukrajinské ženy

0
Namiesto dobre platenej práce sexuálne otroctvo. Zločineckú skupina predávala ukrajinské ženy

Španielska polícia zatkla zločineckú skupinu zapletenú do predaja žien na sexuálne vykorisťovanie. Ako referuje oficiálny web Europolu, väčšinu obetí tvorili Ukrajinky. Zatknuté osoby nezákonne získavali obrovské príjmy z takýchto „činností“ vykorisťovaných žien.

Skupinu tvorili občan Španielska a po dvaja občania Ruska a Ukrajiny. V súčasnosti je podľa Europolu známych 14 obetí. Zadržaní naverbovali obete cez internet, kde sa predstavovali ako manažéri pracovných agentúr. Ponúkali im prácu hostesiek a upratovačiek, ale aj dobré platy, vybavenie potrebných dokumentov a pracovného povolenia.

Podozriví však svoje sľuby nesplnili. Ženy potom využili na poskytovanie sexuálnych služieb v nočnom klube v Almeríi, meste na juhu Španielska. Značný počet obetí sú Ukrajinky, ako aj ženy z Bieloruska.

„Obete boli ubytované v troch domoch poskytnutých tou istou osobou, ktorá spravovala nočný klub. Izoláciou obetí od zvyšku spoločnosti sa obchodníci pokúšali minimalizovať riziká odhalenia políciou alebo úteku žien, vďaka čomu obmedzili, kontrolovali a plne využívali obete,“ uvádza sa vo vyhlásení Europolu.

Zdroj: SITA.sk – Namiesto dobre platenej práce sexuálne otroctvo. Španielska polícia zadržala zločineckú skupinu, ktorá predávala ukrajinské ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie