Náplne do tlačiarne. Ako a podľa čoho vyberať?

0
Náplne do tlačiarne. Ako a podľa čoho vyberať?

Poznáte to určite aj Vy – začnete tlačiť a po pár vytlačených stránkach sa Vám minie cartridge. Je to na nervy, hlavne vtedy, keď potrebujeme vytlačiť dôležité dokumenty, materiály alebo nejaké podklady do školy či práce. Ako predchádzať týmto nepríjemným situáciám? Jednoducho! Podľa možnosti sledovať stav náplne alebo tonera a mať aspoň jeden cartridge v rezerve.

Tlačiareň naša každodenná

Aj napriek tomu, že žijeme v digitálnej sfére, kedy si informácie vymieňame elektronickou formou, tlačená podoba však stále zostáva. Veľa informácií je potrebné archivovať alebo uchovávať aj v tlačenej forme, napr. bakalárske, diplomové alebo rigorózne práce.

Z toho je jasné, že staré dobré tlačiarne nikdy nevymiznú a s nimi ani cartridge. Preto veľakrát stojíme pred otázkou: akú náplň vybrať, podľa čoho vyberať a aké sú medzi nimi rozdiely?

Samozrejme, závisí od toho, či máme atramentovú alebo laserovú tlačiareň. S atramentovou tlačiarňou sa spája pojem cartridge a v laserovej tlačiarni vymieňame toner.

Prečítajte si aj 8 najväčších chýb pri tvorbe vizitiek

Jednoducho vyberte a objednajte

Vyššie sme už spomenuli, že toner je použiteľný iba pre laserové tlačiarne a cartridge čiže farba /atramentová náplň/ je určená  pre atramentové tlačiarne.

Niekedy sa môže stať, že sa nám minie toner alebo farba práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Nemusíme však zúfať, pretože každá tlačiareň má svoje označenie- značku, model i výrobné číslo, podľa ktorých ľahko nájdeme požadovanú náplň. Napríklad, ak viete, že potrebujete do svojej tlačiarne toner HP 652, stačí si ho objednať cez e-shop veľakrát za nižšiu cenu ako  v kamennom obchode.

žiadne príspevky na zobrazenie