Ukrajinci vylúčili rokovania s Putinom, sú však ochotní diskutovať s iným ruským prezidentom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj schválil rozhodnutie tamojšej Rady národnej bezpečnosti a obrany, ktorá konštatovala nemožnosť rokovania s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom a potrebu posilnenia obranyschopnosti Ukrajiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenutá rada v piatok (30. septembra) vydala rozhodnutie, v ktorom uviedla, že s ruským vodcom nie je možné rokovať. Krátko predtým Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina je pripravená na rokovania s Ruskom, nie však s Putinom, ale s iným prezidentom Ruskej federácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj predtým viackrát varoval Kremeľ, že v prípade anexie ďalších ukrajinských území budú rokovania nemožné. V ten istý deň Zelenskyj spolu s premiérom Denysom Šmyhaľom a predsedom parlamentu Ruslanom Štefančukom urýchlene podpísali žiadosť o členstvo Ukrajiny v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci vylúčili rokovania s Putinom, sú však ochotní diskutovať s iným ruským prezidentom © SITA Všetky práva vyhradené.