Natália Dujničová: Na ten správny čas napísať knihu som musela dozrieť

0
Natália Dujničová: Na ten správny čas napísať knihu som musela dozrieť

Dobrých kníh nie je nikdy dosť. A to najmä tých detských od slovenských autorov. Autorka a mama dvoch detí Natália Dujničová prináša na trh fantasy knihu s názvom Dobrodružstvá chumáčika Perka a záchrana Chlpatej planéty. Akčný dej nabitý emóciami a fantáziou vás vtiahnu do sveta chumáčikov.

Kedy ste sa začali venovať písaniu?

Písaniu sa venujem už od detstva. Ako malá som mala svoj zošit, kde som zapisovala svoje vymyslené príbehy. Išlo najmä o rozprávky. Najradšej som mala na škole dobrovoľné slohy (úsmev). Vyštudovala som masmediálnu komunikáciu a zamerala som sa na printovú tvorbu. Pred nástupom na materskú dovolenku som pracovala ako PR konzultant, takže písanie sa so mnou ťahá po celý život.

Mali ste už predtým sen napísať knihu alebo myšlienka vznikla spontánne?

Jeden pokus tu už bol, ešte na strednej škole, ale akosi som sa vtedy k dopísaniu nedokopala. Malo ísť o hororový príbeh. Na ten správny čas som musela skrátka dozrieť a prišlo to na materskej dovolenke pri druhom synovi.

O čom je vaša kniha a pre koho je určená?

Fantasy kniha s názvom Dobrodružstvá chumáčika Perka a záchrana Chlpatej planéty je určená pre deti od 8 rokov. Vnímavejším detičkám môžete čítať aj skôr. A nudiť sa nebudú ani dospelí. Kniha je o tvorovi chumáčikovi Perkovi, ktorý žije so svojou rodinou a druhmi na Chlpatej planéte. Ich planéta je krásna, čistá a mäkučká. Žijú na stromoch páperovníkoch a ich listami, páperkami, sa aj živia.

Jedného dňa ich planétu pokryje čierny prach. Chumáčikovia sa ocitnú v nebezpečenstve, kedy im hrozí zánik. Je to kniha o tom, ako sa z malého bojazlivého a nenápadného tvora stane hrdina. Kniha deti učí vážiť si rodinu, domov, priateľov, nebáť sa neznámeho a hľadať priateľstvá aj mimo svojich kruhov.

Ako dlho knižka vznikala?

Písanie knihy mi zabralo asi šesť mesiacov. Ďalších šesť mesiacov som sa odhodlávala s rukopisom niečo urobiť. Pre plný edičný plán ma vydavateľstvá odmietli. Rozhodla som sa do vydania knihy pustiť sama. Editorka, korektorka, ilustrátorka, grafička a tlač knihy. To všetko sú ľudia, ktorých si musíte do tímu nájsť a ktorí vám pri tvorbe najviac pomáhajú. Po dvoch rokoch od napísania prvých viet sa konečne teším, že o chvíľu budem už knihu držať v rukách.

Knihu môžete podporiť tu.

Ako na knihu reagujú čitatelia? (napr. aj prví testovaci čitatelia, resp. beta readeri)

Prvými čitateľmi, okrem kreatívneho tímu a rodiny, sú ľudia, ktorí robia knižné recenzie. Ohlasy sú zatiaľ pozitívne a tešia sa, že prinášam zaujímavý fantasy príbeh. V knihe nájdu čitatelia pekné pasáže o súrodencoch, priateľstve a odhodlaní zachrániť svoju milovanú planétu.

Čo považuješ za svoj doteraz najväčší úspech?

Okrem toho, že mám krásnu a zdravú rodinu, sa teším z toho, že som to s celoživotným písaním dotiahla až ku tvorbe knihy. Budem sa tešiť z každého jedného čitateľa a najmä z toho, keď mu kniha niečo dá, pretože podľa môjho názoru dobrá kniha je naozaj vtedy, keď sa nad jej obsahom aj trošku zamyslíme.

Čo plánujete do budúcna?

Určite pokračovanie chumáčika Perka, na ktorého čaká veľa ďalších dobrodružstiev. Dej príbehu mám už načrtnutý v hlave. Mám v pláne aj ďalšie projekty s jednou veľmi šikovnou ženou.

Kde vás ľudia nájdu, resp. kde môžu podporiť tento projekt v rámci crowdfundingu?

Ak vás oslovila moja kniha, budem rada, ak ma podporíte kúpou knihy v predpredaji na portáli Čo dokáže mama v projektoch crowdfunding. Ďakujem.

Zdroj foto: https://www.facebook.com/horvathova.natalia

žiadne príspevky na zobrazenie