Nečakaný šok: Zomrel slovenský herec a hudobník Dano Heriban

0
Nečakaný šok: Zomrel slovenský herec a hudobník Dano Heriban

Vo veku 43 rokov zomrel obľúbený slovenský herec a hudobník Daniel Heriban. O tejto smutnej udalosti informoval portál TV JOJ noviny.sk.

Podľa informácií televízie JOJ herec zomrel vo svojom dome vo Svätom Juri. Mal zdravotné komplikácie, sťažoval sa na bolesť chrbta, a bola k nemu privolaná záchranka. Žiaľ, záchranári mu už nedokázali pomôcť. Príčinou úmrtia je pravdepodobne zástava srdca.

Mgr. art. Dano Heriban sa narodil 25. marca 1980 v Trnave. Po absolvovaní štúdia na Divadelnej fakulte VŠMU dostal v roku angažmán v SKD Martin, od roku 2014 je členom Činohry Slovenského národného divadla. Spolupracoval napríklad s divadlami Aréna, Radošinským naivným divadlom, Divadlom GUnaGu, Divadlom a.ha., s Novou scénou. Účinkoval taktiež v mnohých filmoch a seriáloch. Divákom najviac utkvel v pamäti ako Ďuro zo seriálu Horná Dolná.

Je trojnásobným držiteľom divadelných ocenení Dosky – dvakrát za svoj javiskový prednes (2012 – 2013), raz na poli scénickej hudby (2013). V rámci televízneho média získal titul OTO (2015). Bol dvakrát ženatý, z prvého manželstva má syna Thea, jeho druhý syn sa narodil v roku 2016. Daniel žil striedavo v Martine a vo Svätom Jure.

Nielen talentovaný herec, ale aj hudobník

V roku 2018 sa Dano Heriban rozhodol vstúpiť do sveta detských pesničiek, v júni vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné. Heriban album spoločne so svojou kapelou v zložení Filip Hittrich (basgitara, programovanie) a Jakub Hittrich a hosťami Janou Kirschner, Igorom Ajdži Saboom či Zuzanou Mikulcovou pripravoval viac ako rok. CD obsahuje 12 pesničiek a je venované nielen deťom, na svoje si prídu aj všetci rodičia.

Pesničky zložil Dano Heriban, autorsky sa na niektorých skladbách spolu s ním podieľal Filip Hittrich. Dano je okrem hudby autorom viacerých textov. Na albume sú však aj texty z pera Jakuba Nvotu, Tomáša Janovica, Miroslava Nemanna či Róberta Mankoveckého. Spolu s Danom si na albume zaspievali Jana Kirschner, Zuzana Mikulcová, Henrieta Jančišinová-Kolláriková a dievčatá zo Základnej umeleckej školy na Vrbenského ul. v Rači.

Foto: www.resetactors.com, wikipedia.org

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu