Nemáte ešte darčeky? Pozrite si naše tipy!

0
Nemáte ešte darčeky? Pozrite si naše tipy!

Onedlho sú tu Vianoce, ale obyčajne si nechávame nákup darčekov na december aj napriek akciám typu Black Friday:). A čo vy? Máte už pre každého pripravený darček? Neviete, čo darovať vašim najbližším pod stromček? Pozrite si naše tipy a skúste sa inšpirovať.

Pre maminu:

Ak je vaša mamina dáma, ktorá sa rada parádi, určite ocení peknú bižutériu. Môžete ju nájsť napríklad v certifikovanom e-shope sperkyalexandra.sk, kde si môžete zvoliť aj darčekové balenie. Navyše, do 15. decembra má e-shop akciu – poštovné zadarmo.

Ak je skôr konzervatívnejšia a na šperky si nepotrpí, mohla by ju potešiť kozmetická sada v príjemnom balení od Bronnley na notino.sk

Hovorí sa, že kuchynské náradie by sa žene kupovať na Vianoce nemalo. Moja mamina by sa ale úprimne potešila zo sady kvalitných titánových hrncov. Objavili sme českú výrobu a ponúkli nám aj kupón, vďaka ktorému si možno zakúpiť teraz ktorýkoľvek rad s 30 %-tnou zľavou. Môžete ho využiť aj vy. Na stránke https://www.extra-nadobi.cz/ stačí pri objednávke zadať číslo kupónu: MNVANOCE2017 .  

hity vianoc, vianočné tipy, hrnce

Pre otca:

Ak má váš otec záhradu, skúste sa vybrať do hobby marketu a kúpiť mu nejaké záhradné náradie – kvalitné nožnice na strihanie alebo sa zložte s viacerými na vertikutátor.

Ak má rád knihy, siahnite po klasike, možno po starom vydaní verneoviek alebo mayoviek. Zberateľskú hodnotu majú napríklad verneovky od J. R. Vilímeka s krásnymi ilustráciami. Najskôr ich nájdete na českých portáloch ako napr. www.antikvariatkrenek.com.

Alebo mu skúste kúpiť napríklad zaujímavý šach. Dobrou voľbou môže byť šach v kombinácii so sadou na víno – dostanete ho v internetovom obchode www.bonyplus.sk.

Pre svokru:

Vybrať darček pre svokru je niekedy dosť ťažké, lebo netušíte, či sa trafíte do jej vkusu a nechcete nič pokaziť. Myslím si, že každú dámu poteší zaujímavá šperkovnica – napríklad z dielne @PredajSperkovnice na Facebooku, alebo klasická kabelka v čiernej, béžovej alebo tmavomodrej farbe napríklad z eshopu www.najkrajsiekabelky.sk.

Ak má rada silné príbehy, skúste ju obdarovať knihou Mengeleho dievča – je to skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila 4 koncentračné tábory. Nájdete ju napríklad na portáli gorila.sk.

Pre sestru:

Ak sa rada skrášľuje, určite bude mať radosť z kvalitnej kozmetiky, napríklad z portálu notino.sk alebo krasotika.sk. Výberu make-upu alebo rúžu by som vám odporúčala sa radšej vyhnúť, nemusíte odhadnúť správny odtieň. Dobrou riasenkou, brozerom alebo lícenkou však nič nepokazíte. Najmä, ak je v chutnom balení ako toto srdiečko od Makeup Revolution:

K tomu môžete dokúpiť aj kvalitný štetec na nanášanie, napríklad od Brushart: https://www.notino.sk/brushart/basic-pink-stetec-na-licenku/

Ak obľubuje komixové hrdinky alebo Marvelovky, skúste jej kúpiť DVD – novú Wonder Woman, ktorá získala prekvapivo dobré kritiky, a môžete si to potom pozrieť aj spolu?. Ak sa jej páčia muzikály a je skôr romantickejšie zameraná, potešíte ju úžasným double-packom Phantom of the opera/Love never dies z pera slávneho Andrew Lloyd Webbera. Nájdete ich taktiež na gorila.sk.

Ak má rada hand-made výrobky, inšpiráciou vám môže byť portál sashe.sk. Ak sa jej páčia pletené veci alebo folkové motívy, určite navštívte obchodík Maat. Ak má radšej bižutériu, skúste sa pozrieť do ponuky tvorkyne Nikuske, ktorá ponúka nádherné šujtášové šperky.

Pre partnera:

Elegantní muži ocenia kvalitné oblečenie alebo doplnky, pre manžela sa mi skoro vždy podarí nájsť niečo vhodné v e-shope all4men.sk – majú tam úžasný výber košieľ, kravát, manžetových gombíkov a bielizne. Nájdete tam aj rôzne kožené výrobky ako napr. opasky, peňaženky a tašky na rameno, čo zase privítajú praktickí muži.

Sofistikovanejších pánov potešíte napríklad dobrou knihou alebo hudobným DVD, ktoré môžete zakúpiť na portáli gorila.sk alebo martinus.sk. Dávajte pozor aj na dobu dodania, ktorá býva niekedy dlhšia. Priaznivcov detektívok poteší Dominik Dán a Cigaretka na dva ťahy alebo Dom špiónov od Daniela Silvu. Duchovne zameraným odporúčam Benediktovu voľbu, ktorá patrí medzi najdiskutovanejšie knihy v USA, alebo jednu z kníh farára Mariána Kuffu.

Mužov, ktorí majú radi akčné či vojnové filmy, zaiste prekvapíte napríklad filmom Čiara alebo Dunkerk, ktoré taktiež nájdete vo vyššie spomínanom e-shope.

Pre deti:

V súčasnej ponuke hračiek vôbec nie je ťažké nájsť niečo, čo by vaše deti zaujalo. Ja väčšinou vsádzam na istotu a objednávam takmer všetko z pohodlia domova z e-shopu dracik.sk, kde je možnosť vyzdvihnúť si veci aj priamo na predajni, ktorú si sami zvolíte. U nás je to väčšinou lego alebo nejaká kreatívna sada napr. plastelína Play-Doh.

Dievčatko mám ešte veľmi malé, čiže tam zvolím nejakú bábiku, alebo plyšáka, zaujali ma aj drevené skladačky, ktoré som objavila v supermarkete. Starším by som odporúčala napríklad pokladne, šijací stroj alebo sadu na výrobu náramkov. Chlapci sa okrem spomínaného lega potešia pištoliam Nerf a mám pre nich pripravenú aj stolnú hru biliard, ktorú som tiež našla v Dráčiku, ale môžete ju objednať aj z eshopu fortel-katalog.sk. Novinkou sú aj minichrobáci na baterku Hexbug, k nim sa dajú dokúpiť rôzne bludiská. Nájdete ich napríklad na mall.sk v sekcii robotické hračky.

A keď chcem vniesť do darovanie niečo osobné, spravím fotoknihu alebo kalendár, kde vyberiem najkrajších 12 fotografií svojich detí. Takýto univerzálny darček je vhodný či už pre starých rodičov alebo svokrovcov, ktorí určite ocenia fotografie svojich vnúčatiek? Skúste pozrieť na stránky happyfoto.sk alebo fotolab.sk, kde sa oplatí sledovať najmä ich akcie.

Nás, maminy či dcéry, čaká okrem nákupu a balenia darčekov pečenie, tak sem pridám svoj obľúbený recept na perníčky, ktoré môžete spraviť aj v predstihu, aby ste toho nemali na Štedrý deň priveľa. Aj keď nás čaká veľa povinností, hlavne majte na pamäti to, že Vianoce sú najmä o spoločných chvíľach s rodinou, o pohode a láske :)

žiadne príspevky na zobrazenie