Nestrácajte čas prípravou detí do školy, SmartBooks ich všetko naučí za vás

0
Nestrácajte čas prípravou detí do školy, SmartBooks ich všetko naučí za vás
pexels.com

Prídete domov z práce a čaká vás druhá šichta – učenie sa s deťmi? Zaťažuje vás, že neustále sledujete Edupage, ktoré z vašich ratolestí má akú písomku a čo sa musí naučiť?

Napadlo vám niekedy zrátať, koľko času denne venujete vzdelávaniu detí?

U mňa je to niekedy aj niekoľko hodín denne. Mám štyri deti – troch školákov a jednu predškoláčku. Najstarší syn, šiestak, je integrovaný, má dysgrafiu, dyslexiu a dysortografiu, učenie s ním je mimoriadne náročné. To, čo ho nenaučím ja, jednoducho nevie. Dať knihu nestačí, nevie sa sústrediť, pozerá sa inde, každý zvuk ho vyruší a každú chvíľu vstáva pod inou zámienkou, alebo pri tom zaspí.

logoKeď som sa dopočula, že existuje aplikáciu SmartBooks, ktorá vzdeláva deti nenápadnou formou, rozhodla som sa, že ju vyskúšam. A rozhodne neľutujem. SmartBooks je online inteligentnou učebnicou pre celú základnú školu, nájdete tam učivo zo všetkých predmetov a ročníkov. Vaše dieťa preskúša, overí jeho vedomosti v testoch a pri chybnej odpovedi ho opakovaním naučí správnu odpoveď. Pri nesprávnych odpovedniach sú uvedené aj riešenia a vysvetlenia.

Ako to funguje?

Na začiatku si nastavíte program, ktorý chcete využiť. Možností je niekoľko. Môžete si zvoliť najprv bezplatné demo, alebo si vybrať program na prijímačky či na celý rok.

Všetko je na vašej individuálnej potrebe. Viete si napríklad vybrať jeden predmet na určité časové obdobie, na aké chcete SmartBooks používať. Napríklad si zvolím biológiu na tri mesiace a v prehľadnom okienku mi vyskočí aj suma, koľko ma to bude stáť.

Alebo si môžete zvoliť všetky predmety na celý rok, v tom prípade je suma na žiaka 89,90 eur. Je neuveriteľné, že za takúto cenu si môžete ušetriť nervy a hodiny práce pri učení.

Moja skúsenosť so SmartBooks

Môj syn mal písomku z biológie a stačilo, aby sa cez SmartBooks učil 10 minút každý deň po dobu 5 dní (stačilo, že si pustil hru, ktorá mu dáva otázky podobne ako pri teste) a napísal ju na dvojku, čo by ma inokedy stalo krvopotné hodiny skúšania a opakovania s neistým výsledkom.

V databáze je neozaj všetko, každé učivo po kapitolách, vy si môžete presne vybrať, čo si žiak bude opakovať, a vyskúšať ho aj z celého tematického celku. Otázky, ktoré systém dáva žiakovi, sú výborným zhrnutím učiva bez zbytočného balastu. Najmä pre deti, ktoré majú problém so spracovaním textu, je to obrovské uľahčenie.

V SmartBooks si môžete vybrať učivo alebo rovno ísť na hru

Ale SmartBooks nie je vhodný len pre deti s poruchami učenia. Rovnako dobre preverí vedomosti každého žiaka a môže ich rozvíjať aj nad rámec bežnej výučby.

Mladší syn, štvrták, si na SmartBooks vyskúšal pády podstatných mien. A keďže ho baví geografia, prepol si na vyšší ročník a hádal európske štáty a hlavné mestá. Tretiak si zase zopakoval vybrané slová. Aplikácia dokonca obsahuje diktáty, ktoré žiakovi diktuje nahratý hlas. A najmenšia predškoláčka sa zase hravou formou učila pomenovať geometrické tvary a zrátať nakreslené predmety.

V aplikácii nájdete učebné texty, vysvetlenia a hry, ktoré preveria vedomosti žiaka

Je úžasné, že v SmartBooks nájdete všetko. Obsahuje presne to isté učivo, aké sa učí na základných školách. Je vypracované pedagógmi a metodikmi podľa osnov Ministerstva školstva SR pre primárne vzdelávanie.

Inteligentný systém učenia

Každá téma alebo úloha obsahuje stručné vysvetlenie a popis. Žiak sa tému ľahko naučí priamo zo SmartBooks a následne si vedomosti jednoducho overí pri hre alebo teste. Deti milujú, keď môžu niečo klikať, je to oveľa interaktívnejšie ako čítať texty v učebnici.

Keď si žiak spustí hru, postupne odpovedá na otázky ako pri teste. Pri nesprávnej odpovedi mu to ukáže, že spravil chybu, ale pokračuje ďalej. Potom sa SmartBooks vráti k nesprávne zodpovedanej úlohe, čím učí žiaka, aby sa opravil. Žiak ju musí dvakrát zodpovedať správne, aby sa posunul ďalej, a tým si správnu odpoveď ešte viac zafixuje.

pexels.com

Čo ešte v aplikácii nájdete?

V sekcii „Poznámky do zošita“ si každý žiak môže zhromažďovať vlastné poznámky k preberanej téme. Môže sa k nim kedykoľvek vrátiť, opravovať a doplňovať ich.

Aplikácia tiež vyhodnocuje vedomosti žiaka. Ukáže percentuálny podiel správnych odpovedí, počet opakovaní jednotlivých úloh a tém.

Môžete si pozrieť aj štatistiky, koľko sa dieťa učilo a koľko malo správnych odpovedí. Čiže vy mu môžete spustiť testovacie hry, ísť si niečo porobiť, a potom sa len pozrieť, koľko času tomu venoval a aký bol úspešný bez toho, aby ste museli stáť pri ňom a kontrolovať. Dokonca mu sám systém zadá úlohy na preopakovanie, takže sa o nič nemusíte starať.

Zhrnutie výhod SmartBooks

  • poskytuje prehľad rozsahu naučenia, plnenia domácich úloh

  • skracuje čas potrebný na učenie sa s dieťaťom

  • je prispôsobený veku dieťaťa už od prvého ročníka

  • je ideálny na doučovanie konkrétnych predmetov

  • je výborná príprava na prijímacie skúšky na strednú školu

  • umožní vedomostné súťaže so svojimi rovesníkmi

  • publikuje výsledky v Sieni slávy s odmeňovaním najlepších

Ako mama rozhodne odporúčam všetkým rodičom túto výbornú aplikáciu.

Alexandra Vrábelová

Zdroj: smartbooks.sk

Foto na titulke: pexels.com

Ohodnoťte článok

4.8

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu