Nicholsonová otvorene: Politika na Slovensku je len pre ženy s hrošou kožou! Nechutné, čo počúva na svoju adresu

0
Nicholsonová otvorene: Politika na Slovensku je len pre ženy s hrošou kožou! Nechutné, čo počúva na svoju adresu
Zdroj: IG/lucia_duris_nicholsonova

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsolsonová prehovorila na sociálnej sietí o vážnom probléme. Sama vie, aké to môže byť ťažké pre ženu v politike, no tentokrát sa prekročili všetky hranice.

Nechutné poznámky

„Pre koľkých som ešte stále prostitútka z Kanady? Politika na Slovensku je len pre ženy s hrošou kožou a pre ti neviditeľné,“ začala svoj príspevok. V jeden víkend si chcela zašportovať, a tak sa vybrala na bicykle so svojím manželom. Následne ohľadom toho pridala príspevok na sociálnu sieť. Nie je predsa na tom nič zvláštne, však? Lenže isté známe médium, ktoré zbožňuje uverejňovať pikošky ohľadom známych ľudí a pod., to videl troška inak.

„Na bicykel som sa vraj ‚ohákla‘. Bulvár napísal, že provokujem a mám ‚presvitajúce tangáče‘. Ľudia diskutovali a spustila sa na mňa ďalšia lavína hejtu. Ja som tradične ‚cigánka‘, ‚rapavá Araňa‘, prostitútka, veď si prečítajte,“ politička priložila k príspevku screenshot komentárov k bulvárnemu článku. Dalo by sa povedať, že tzv. „slováč“ opäť prerazila dno.

„Mám 45 rokov, mám tri deti, žijem krásny a usporiadaný život v harmonickej rodine. Na toto som si zvykla. Na čo sa ale zvyknúť nedá je, že dôkazmi 100-krát vyvrátená dezinformácia sa ku mne už celé roky vracia ako bumerang. Tá o tom, že som prostitútka z Kanad,“ načrtla Nicholsonová problém.

„Táto dezinformácia pochádza zo sfalšovaného dokumentu jedného skrachovaného exsiskára, dealera kokaínu. Obletela Slovensko. Keď som podala trestné oznámenie, vyšetrovateľ to zmietol zo stola s odôvodnením, že nikto priemerne inteligentný nemohol tejto informácii uveriť. A to napriek tomu, že v roku 2018 si v budove NRSR zvolal TK exposlanec Marček a mával tam sfalšovaným pamfletom o tom, že podpredsedníčka parlamentu je bývalá prostitútka. TA3 to naživo vysielala,“ vyhlásila. „Uverili tomu desaťtisíce ľudí. A pri každej príležitosti ma posielajú šľapať do Kanady. Moje deti v tom vyrastajú. Mňa to uráža. A napriek všetkým dôkazom o tom, že ide o dezinformáciu použitú na diskreditáciu mojej osoby, nemám žiadne páky na to, aby som očistila svoje meno,“ dodala.

Žiadny posun

Ohľadom tejto záležitosti sa doposiaľ nič nevyriešilo, hoci už na Marčeka podala žalobu. Trápi ju však aj ďalšia vec. „Povedzte mi, načo sa bavíme o kvótach na ženy v politike? Vo verejných funkciách? Keď sa ako žena v 21. storočí v členskej krajine EÚ nedokážem brániť neustálym atakom na moju osobu, na moje meno, vystavaným na preukázateľnej lži,“ pýta sa Nicholsonová.

Do slovenskej politiky môže ísť iba žena, ktorá je spolu so svojou rodinou pripravená na takúto skúsenosť. Samozrejme, atakom sa ubránite, ak nebudete viditeľná. Politika na Slovensku je len pre ženy s hrošou kožou alebo pre ženy, ktoré nevytŕčajú, sú bez príchute a pachu, pre neviditeľné ženy,“ uzavrela.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu