Nová legislatíva má zabezpečiť trvanie protiruských sankcií, kým Moskva nezaplatí kompenzácie

0
Nová legislatíva má zabezpečiť trvanie protiruských sankcií, kým Moskva nezaplatí kompenzácie

19.6.2023 (SITA.sk) – Veľká Británia predstavila novú legislatívu, ktorá umožní zachovanie protiruských sankcií, až kým Moskva nevyplatí kompenzácie Kyjevu. V pondelkovej tlačovej správe to oznámilo britské ministerstvo zahraničných vecí, informuje spravodajský portál CNN.

Zmrazené prostriedky na reparácie

Zákon tiež umožní, aby sankcionovaní jednotlivci darovali svoje zmrazené prostriedky na rekonštrukciu Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo zároveň informovalo, že nariadi, aby osoby a subjekty, ktoré sú označené v rámci sankčného režimu voči Rusku, museli zverejniť svoj majetok v Spojenom kráľovstve.

Posilnenie sankcií

„Tieto nové opatrenia znamenajú významné posilnenie v prístupe v rámci britských sankcií proti Rusku, zatiaľ čo Putin a jeho priatelia pokračujú vo svojej ilegálnej vojne a Ukrajina sa púšťa do protiofenzívy,“ uviedol rezort.

Minister zahraničia James Cleverly dodal, že prostredníctvom dnešných nových opatrení posilňujú „prístup Spojeného kráľovstva k sankciám a potvrdzujeme, že Spojené kráľovstvo je pripravené použiť sankcie na zabezpečenie toho, aby Rusko zaplatilo za obnovu krajiny, ktorú tak bezohľadne napadlo“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vojnové reparácie
Zdroj: SITA.sk – Nová legislatíva má zabezpečiť trvanie protiruských sankcií, kým Moskva nezaplatí kompenzácie © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie