Novinka v Google vyhľadávaní! Ohrozí to existenciu porovnávačov cien?

0
Novinka v Google vyhľadávaní! Ohrozí to existenciu porovnávačov cien?

Google 15. januára oznámil, že spúšťa novinku vo výsledkoch vyhľadávania na mobilných zariadeniach. Začína porovnávať produkty z rôznych stránok priamo vo vyhľadávači. Pre nás zrozumiteľne povedané – niečo ako Heuréka priamo v Googli.

Ak nakupujete online a zaujíma vás nejaký produkt – napríklad bunda, radi si isto pozriete možnosti a inšpirácie viacerých búnd z viacerých obchodov. Niekedy je to však dosť náročné, nakoľko online ponuka je dosť bohatá. A práve s týmto vám teraz pomôže Google.

Doteraz vám vyhľadávanie vždy umožnilo nájsť odkazy na rôzne produkty a obchody, ale od 15.1.2020 sa začali vo výsledkoch vyhľadávania na mobilnom zariadení zobrazovať produkty od viacerých webov na jednom mieste, aby ste si mohli ľahko prehľadávať a porovnávať množstvo rôznych obchodov a značiek naraz.

Uveďme si príklad – chcete vyhľadať „bežeckú obuv“, Google identifikuje populárne produkty z obchodov na webe, ktoré predávajú bežeckú obuv a spojí ich do novej sekcie vyhľadávania. Vy následne môžete jednoducho filtrovať podľa štýlu, oddelenia, typu, veľkosti alebo sa pozrieť na viac obrázkov produktu. A ak sa chcete dozvedieť viac alebo ste pripravení na nákup, môžete ľahko navštíviť web obchodu.

Prečítajte si aj článok Checklist na rozbehnutie biznisu na Facebooku

Takže vďaka tejto novej funkcii už nemusíte prechádzať a otvárať rôzne stránky a hľadať produkt , ktorý chcete, Google to urobí za vás. Vďaka spojeniu produktov z mnohých obchodov budete mať nie len celú ponuku na jednom mieste, ale aj recenzie, ktoré vám tiež môžu uľahčiť výber.

Aby bola táto funkcia možná, Google indexuje a organizuje produkty z viac ako milióna online obchodov a tieto informácie pravidelne aktualizuje. Zaindexovaní predajcovia sa objavia v tejto novej funkcii zadarmo. Predajcovia sa môžu dozvedieť viac o tejto funkcii v nasledovnom odkaze.

Využili ste už túto funkciu? Uvidíme, ako sa to odrazí na používaní porovnávačov cien, ktorí si často účtovali nemalé poplatky za pridanie obchodníka či produktov do siete.

Prajeme príjemný zážitok z nového vyhľadávania a predajcom odporúčame poponáhľať sa, aby sa vaše produkty v tomto vyhľadávaní zobrazili čo najskôr.

žiadne príspevky na zobrazenie