Novinky predstavené na Facebook konferencii F8

0
Novinky predstavené na Facebook konferencii F8

Facebook každoročne usporadúva konferenciu F8, na ktorej predstavuje novinky svojich produktov. Tento rok tomu nebolo inak a máme sa skutočne na čo tešiť. F8 sa konala 30 apríla a 1 mája v San Jose v Californii. Prinášame vám zhrnutie jednotlivých noviniek.

SÚKROMIE je budúcnosť

CEO Mark Zuckerberg otvoril konferenciu práve s týmto kľúčovým odkazom – Súkromie je budúcnosť. Chcú tak naďalej podporovať to, na čo bol Facebook stvorený – na komunikáciu s našimi blízkymi. Srdcom Facebooku sa stávajú skupiny. Mark hovoril o priestore verejnom, kde sa všetci stretávame ako na námestí – to je jedna časť Facebooku, ale druhá časť je obývačka, kde sa stretávame len s našimi blízkymi priateľmi a rodinou. To je práve tá časť na ktorú sa chcú sústrediť – na naše virtuálne obývačky  A teda predovšetkým podporovaním facebookových skupín a podujatí.

Nový dizajn Facebooku

Facebook dostane nový dizajn, takmer úplne vymizne modrá. Prioritu dostanú skupiny na samostatnej záložke a feede. Okrem toho Facebook Dating – teda zoznamku na Facebooku už púšťajú do ďalších 14 krajín aj s novou funkciou “Secret Crush”
Nový dizajn Facebooku si môžete pozrieť v prvej minúte videa.

Facebook Messenger LightSpeed

Aktualizáciou sa zmenší veľkosť Messengera, teda už nám nezaberie toľko miesta a aplikácia sa zrýchli. Nebudete sťahovať veľa dát a tým pádom ani baterku (na mobilných zariadeniach).
Okrem toho aplikáciu vylepšia aj na stolových počítačoch a MacOS. Vznikne tiež nová záložka pre priateľov, kde budete môcť lepšie chatovať. Novinkou je aj spoločné pozeranie videí – teda už sa budete môcť s priateľmi vo vašej virtuálnej obývačke sledovať videá spoločne.
Facebook messenger, foto: messengernews.fb.com

Instagram nákupy

Nová funkcia na Instagrame budú nákupy s možnosťou dokončenia nákupu priamo na Instagrame. Čiže kliknete na obrázok – produkt, ktorý sa vám páči a hneď si môžete kúpiť.
Okrem toho sa môžeme tešiť z noviniek pre kamery – foťáky – nové nástroje. Tiež v Kanade začali s testovaním “skrytialajkov pri príspevkoch, aby sme sa tak viac sústredili na samotný obrázok, či video a nie na to koľko lajkov získali.

WhatsApp a platby

Aplikáciu WhatsApp tiež čaká mnoho zmien, ale najvýraznejšia novinka je nová funkcia – posielanie peňazí cez WhatsApp. Aktuálne sa to testuje v Indii a sú veľmi pozitívne ohlasy. Jednoducho môžete svojim kontaktom 1 kliknutím odoslať peniaze cez aplikáciu.

Facebook Portál

Facebook predstavil Facebook Portal aj s hardwarovým riešením. Podstatou je integrácia produktov Instagram, WhatsApp, Messenger a Facebook na 1 mieste. Výhodou je, že všetky hovory aj z WhatsApp aj Messengera budú end-to-end encrypted – teda bezpečne šifrované, tak, že ani Facebook nebude mať prístup k vašim informáciám. Portál bude disponovať aj mnohými prvkami AR – teda rozšírenej reality. Na 1 mieste si budete môcť pozerať fotky z Instagramu aj Facebooku, taktiež príbehy a podobne. Hardware pre portál bude v predaji už čoskoro.

Virtuálna realita – nový Oculus

Na F8 predstavili nový Oculus pre virtuálnu realitu – konkrétne modely Oculus Rift S a Oculus Quest ako prvé bezdrôtové VR headsets. Účastníci konferencie zostali riadne prekvapení, tentokrát však veľmi pozitívne, keďže Mark daroval Oculus každému účastníkovi F8. Uvádzacia cena je 399USD a 21. mája sa začína distribuovať do 22 krajín sveta.
Oculus Quest
Oculus Quest head set, foto: economictimes.indiatimes.com

Bezpečnosť a rýchlosť

Mark niekoľkokrát poukázal na to, že popri vývoji týchto noviniek sa sústreďujú na zvýšenie bezpečnosti, ochrany súkromia dát používateľov, šifrovaní a to na všetkých ich produktoch. Po predchádzajúcich škandáloch si už zrejme nemôže dovoliť ďalší, tak môžme len dúfať, že tentokrát to už bude v poriadku. Okrem toho všetky produkty zefektívňujú z pohľadu rýchlosti a úspory dát.
Uvidíme, kedy sa spomínané novinky dostanú na Slovensko. Vyzerá, že sa máme na čo tešiť
Zdroj obrázkov: Facebook

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu