Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN SOCIÁLNE SIETE

Novinky predstavené na Facebook konferencii F8

Zuzana Surianska
Zdieľať

Facebook každoročne usporadúva konferenciu F8, na ktorej predstavuje novinky svojich produktov. Tento rok tomu nebolo inak a máme sa skutočne na čo tešiť. F8 sa konala 30 apríla a 1 mája v San Jose v Californii. Prinášame vám zhrnutie jednotlivých noviniek.

SÚKROMIE je budúcnosť

CEO Mark Zuckerberg otvoril konferenciu práve s týmto kľúčovým odkazom – Súkromie je budúcnosť. Chcú tak naďalej podporovať to, na čo bol Facebook stvorený – na komunikáciu s našimi blízkymi. Srdcom Facebooku sa stávajú skupiny. Mark hovoril o priestore verejnom, kde sa všetci stretávame ako na námestí – to je jedna časť Facebooku, ale druhá časť je obývačka, kde sa stretávame len s našimi blízkymi priateľmi a rodinou. To je práve tá časť na ktorú sa chcú sústrediť – na naše virtuálne obývačky  A teda predovšetkým podporovaním facebookových skupín a podujatí.

Nový dizajn Facebooku

Facebook dostane nový dizajn, takmer úplne vymizne modrá. Prioritu dostanú skupiny na samostatnej záložke a feede. Okrem toho Facebook Dating – teda zoznamku na Facebooku už púšťajú do ďalších 14 krajín aj s novou funkciou “Secret Crush”
Nový dizajn Facebooku si môžete pozrieť v prvej minúte videa.

Facebook Messenger LightSpeed

Aktualizáciou sa zmenší veľkosť Messengera, teda už nám nezaberie toľko miesta a aplikácia sa zrýchli. Nebudete sťahovať veľa dát a tým pádom ani baterku (na mobilných zariadeniach).
Okrem toho aplikáciu vylepšia aj na stolových počítačoch a MacOS. Vznikne tiež nová záložka pre priateľov, kde budete môcť lepšie chatovať. Novinkou je aj spoločné pozeranie videí – teda už sa budete môcť s priateľmi vo vašej virtuálnej obývačke sledovať videá spoločne.

Facebook messenger, foto: messengernews.fb.com

Instagram nákupy

Nová funkcia na Instagrame budú nákupy s možnosťou dokončenia nákupu priamo na Instagrame. Čiže kliknete na obrázok – produkt, ktorý sa vám páči a hneď si môžete kúpiť.
Okrem toho sa môžeme tešiť z noviniek pre kamery – foťáky – nové nástroje. Tiež v Kanade začali s testovaním “skrytialajkov pri príspevkoch, aby sme sa tak viac sústredili na samotný obrázok, či video a nie na to koľko lajkov získali.

WhatsApp a platby

Aplikáciu WhatsApp tiež čaká mnoho zmien, ale najvýraznejšia novinka je nová funkcia – posielanie peňazí cez WhatsApp. Aktuálne sa to testuje v Indii a sú veľmi pozitívne ohlasy. Jednoducho môžete svojim kontaktom 1 kliknutím odoslať peniaze cez aplikáciu.

Facebook Portál

Facebook predstavil Facebook Portal aj s hardwarovým riešením. Podstatou je integrácia produktov Instagram, WhatsApp, Messenger a Facebook na 1 mieste. Výhodou je, že všetky hovory aj z WhatsApp aj Messengera budú end-to-end encrypted – teda bezpečne šifrované, tak, že ani Facebook nebude mať prístup k vašim informáciám. Portál bude disponovať aj mnohými prvkami AR – teda rozšírenej reality. Na 1 mieste si budete môcť pozerať fotky z Instagramu aj Facebooku, taktiež príbehy a podobne. Hardware pre portál bude v predaji už čoskoro.

Virtuálna realita – nový Oculus

Na F8 predstavili nový Oculus pre virtuálnu realitu – konkrétne modely Oculus Rift S a Oculus Quest ako prvé bezdrôtové VR headsets. Účastníci konferencie zostali riadne prekvapení, tentokrát však veľmi pozitívne, keďže Mark daroval Oculus každému účastníkovi F8. Uvádzacia cena je 399USD a 21. mája sa začína distribuovať do 22 krajín sveta.
Oculus Quest

Oculus Quest head set, foto: economictimes.indiatimes.com

Bezpečnosť a rýchlosť

Mark niekoľkokrát poukázal na to, že popri vývoji týchto noviniek sa sústreďujú na zvýšenie bezpečnosti, ochrany súkromia dát používateľov, šifrovaní a to na všetkých ich produktoch. Po predchádzajúcich škandáloch si už zrejme nemôže dovoliť ďalší, tak môžme len dúfať, že tentokrát to už bude v poriadku. Okrem toho všetky produkty zefektívňujú z pohľadu rýchlosti a úspory dát.
Uvidíme, kedy sa spomínané novinky dostanú na Slovensko. Vyzerá, že sa máme na čo tešiť
Zdroj obrázkov: Facebook

Tagy
Zuzana Surianska
Zuzana Surianska

Co-owner KUKUZA s.r.o. - online marketing šitý na mieru

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X