Objavte kúzlo netradičného ružového zafíru

0
Objavte kúzlo netradičného ružového zafíru

Aj napriek tomu, že názov tohto vznešeného kameňa znamená v preklade z gréckeho sappheiros „modrý“, objavuje sa v širokej škále farieb. Nežnú ružovú v ňom má na svedomí prímes chrómu. Vďaka svojej neobyčajnej tvrdosti sa tento kameň skvele hodí na každodenné nosenie. Poďte sa ním nechať očariť!

Čo o ružovom zafíru možno neviete

Zafír tvorí spoločne s rubínom a smaragdom takzvanú „veľkú trojku“, ktorá je žiadaná už po dlhé tisícročia. O jeho ružovom variantu sa verí, že prináša intenzívnu lásku, lojálnosť a úprimnosť. Ide o romantický kameň, ktorý je spájaný so znamením býka a blížencov a je hneď druhým najtvrdším drahokamom po diamantu.

Zaujímavosť: O tomto drahom kameni sa v sinhálčine (jazyku sinhálskych obyvateľov Srí Lanky, ktorá je častým náleziskom zafírov) hovorí ako o lotosovej kvetine.

Kedy sa šperk s ružovým zafírom hodí ako darček

Zafír je kameňom mesiaca septembera, preto poteší ako darček k narodeninám obzvlášť dámy narodené v tomto mesiaci. Vyberať môžete napríklad luxusné kúsky v podobe náhrdelníkov či náušníc so zafírom a diamantmi. Prstene so zafírmi sú zase dobrou voľbou k výročiu svadby, tradične sa spájajú hlavne s 5. a 45. výročím. A ak sa chystáte svojej vyvolenej položiť zásadnú otázku a chcete byť originálny, poslúži vám k tomu zlatý zásnubný prsteň so zafírom.

Nadčasový doplnok pre rôzne príležitosti

Zafírové šperky sú skvelými spoločníkmi pre každý deň. V ružovom sfarbení vytvárajú v kombinácii s ružovým zlatom a prípadne aj diamantmi veľmi jemný, romantický look. Najpopulárnejšími výbrusmi sú oválny, okrúhly a tzv. cushion, v ponuke tiež môžete nájsť napríklad romantický prstienok s ružovým zafírom v tvare srdca.

Prečítajte si aj článok: Ako sa z fyzicky stala šperkárka?

V rôznych chvíľach môžete zladiť tieto šperky s rôznymi modelmi. Napríklad na záhradnej party ku kvietkovaným šatám vyniknú zafírové náušnice vykukujúce medzi ľahko zvlnenými vlasmi. Na večernú schôdzku s partnerom sa k upnutej sukni nad kolená s ľahkým topom hodí výrazný náhrdelník s ružovým zafírom. A pri formálnejších udalostiach dodá nádych luxusu púdrovým šatám či kostýmu pokojne celá súprava zafírových šperkov.

Ako sa starať o ružové zafíry

Tieto kamene nevyžadujú žiadnu komplikovanú starostlivosť. Dôležité je ukladať ich v šperkovnici oddelene od ostatných šperkov kvôli ich tvrdosti, aby nemohli ďalšie vzácne kúsky poškodiť. Dávajte pozor na teplotné šoky, na tie sú zafíry citlivé. Tiež odporúčame dávať si ich dole pri domácich prácach, vyhnete sa zbytočnému zanášaniu. Ak sa budete púšťať do domáceho čistenia, postačí vám teplá voda a kvapka odmasťovacieho prípravku na riad.

A po akom zafírovom šperku túži vaše srdce?

Už ste kúzlu ružových zafírov prepadli? Nie ste rozhodne sami, v minulosti sa s nimi objavila na verejnosti napríklad kráľovná Alžbeta alebo Grace Kelly. Výber zlatníckeho ateliéru KLENOTA je široký, stačí sa len poriadne porozhliadnuť, ktorý klenot bude najlepšie vyhovovať práve vám.

žiadne príspevky na zobrazenie