Obnova Ukrajiny je výzvou, ktorej Európa nečelila od roku 1945

0
Obnova Ukrajiny je výzvou, ktorej Európa nečelila od roku 1945

5.7.2022 (Webnoviny.sk) – Obnova Ukrajiny je výzvou, ktorej Európa nečelila od roku 1945. V tlačovej správe to skonštatovala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková, ktorá sa zúčastnila Medzinárodnej konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom Lugane.

Európske smerovanie

Podľa Brockovej Ukrajina potrebuje makroekonomickú finančnú pomoc, okamžitú obnovu infraštruktúry a zabezpečenie základných životných potrieb civilného obyvateľstva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Slovensko dlhodobo podporuje Ukrajinu v realizácii reforiem a v jej európskom smerovaní. Teší nás, že vďaka intenzívnemu diplomatickému úsiliu náš sused pred niekoľkými týždňami získal štatút kandidáta na členstvo v Európskej únii,“ povedala Brocková.

Obnova bude úspešným príbehom

Ničím nevyprovokovaný ruský útok má podľa nej za následok utrpenie ukrajinského ľudu, ľudské obete, ale aj nepredstaviteľné hospodárske škody. Štátna tajomníčka však vyjadrila presvedčenie, že obnova Ukrajiny bude úspešným príbehom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Medzinárodné spoločenstvo sa na obnove musí podieľať a Slovensko bude ako priamy sused Ukrajiny súčasťou tohto snaženia. Je dôležité súbežne napredovať vo viacerých kľúčových oblastiach, akými sú smerovanie k členstvu v EÚ, reformovanie krajiny a, samozrejme, jej samotná povojnová obnova,“ dodala Brocková.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Obnova Ukrajiny je výzvou, ktorej Európa nečelila od roku 1945 © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu