Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, prezidentka Čaputová vyzdvihla ich citát potvrdzujúci rovnosť ľudí a národov

5.7.2022 (Webnoviny.sk) – Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, v čoho dôsledku sa stali kresťanskými spolupatrónmi Európy. Na sociálnej sieti to uviedla prezidenta SR Zuzana Čaputová s tým, že dvojica našim predkom sprostredkovala vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Nadčasovosť a múdrosť podľa Čaputovej potvrdzuje aj citát z doby, keď svätý Cyril pred kňazmi obhajoval rovnosť ľudí aj národov: „Či nepadá dážď od Boha na všetkých rovnako? Alebo slnko tiež nesvieti na všetkých? Nedýchame na vzduchu všetci rovnako? Ako sa teda vy nehanbíte pripomínať len tri jazyky a chcete, aby všetky ostatné jazyky a národy boli slepé a hluché?,“ citovala hlava štátu s tým, že podľa nej daný citát predbehol svoju dobu.

Prezidentka dodala, že s dvojicou sa spája poznanie a múdrosť, ktoré nás obohacujú a tiež písmo a slovo, ktoré nezraňujú, ale umožňujú šírenie nádeje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: posolstvo, Sviatok svätého Cyrila a Metoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Posolstvo Cyrila a Metoda je univerzálne a nadčasové, prezidentka Čaputová vyzdvihla ich citát potvrdzujúci rovnosť ľudí a národov © SITA Všetky práva vyhradené.