Odolné voči vetru a estetické: Moderné markízy na strešné okná

Máte to šťastie, tešiť sa vo svojej nehnuteľnosti zo strešného okna? V tom prípade určite poznáte jeho výhody. Avšak, aj keď je strešné okno luxus, ktorý si treba užívať, mali by ste zvážiť aj inštaláciu žalúzie, ktorá poskytne priestoru podkrovia trochu viac súkromia.

Poďme sa spoločne pozrieť na kľúčové dôvody pre kúpu tienenia na strešné okná v podobe markíz a rolovacích sietí spĺňajúcich všetky dôležité ISO normy.

Svetlo pod kontrolou

Osvetlenie miestnosti zo strešného okna je nepochybne úžasný pocit, no len vtedy, ak sa nesnažíte si ľahnúť  a zaspať. Roleta do strešného okna vám umožní zakryť ranné slnko v dňoch, keď chcete trochu viac spať, alebo pustite kúsok slnka, ak chcete, aby bola miestnosť len trochu osvetlená.

Okrem toho, ak nie ste fanúšikom toho, že na oknách vidíte dážď a sivé oblaky nad hlavou, môžete ich jednoducho zablokovať. Ovládanie svetla tiež znamená, že môžete zabrániť vyblednutiu nábytku pri dlhšom vystavení silného UV žiarenia, ktoré sa vďaka sklu okna ešte zvyšuje. S modernými vonkajšími markízami na strešné okná vám nič podobné nehrozí.

Optimálna klíma

Príliš veľa svetla prichádzajúceho do miestnosti z nej môže urobiť tepelnú pascu, najmä ak je okno celé hodiny neotvorené. Pomocou strešnej markízy môžete blokovať slnečné svetlo, keď chcete – čo je užitočné najmä vtedy, keď sa chystáte von, pretože sa nebudete musieť vracať do horúceho priestoru. V kombinácii so špičkovými rolovacími sieťami pre strešné okná je to pre vaše pohodlie v interiéri pod strechou to najlepšie riešenie!

Sú odolné a vyzerajú skvele

Markízy na strešné okná sú odolné voči vetru aj dažďu. Okrem praktických výhod, je tu aj jedna kľúčová povrchová, ktorou je, že markízy alebo rolety na strešné okná vyzerajú super. Obrovský sortiment tieniacej techniky sa o vizuálnu stránku tienenia postará bez najmenších problémov. Stačí si vybrať to, čo vám a vášmu oknu vyhovuje najviac.

Zdroj obrázka: Radovan1/Shutterstock.com