OĽaNO sa ide pred voľbami spájať, oznámil Matovič a vyzval strany pod piatimi percentami, aby spolu rokovali

0
OĽaNO sa ide pred voľbami spájať, oznámil Matovič a vyzval strany pod piatimi percentami, aby spolu rokovali

21.5.2023 (SITA.sk) – Hnutie OĽaNO sa pred nadchádzajúcimi voľbami bude spájať s inými politickými subjektmi a už v pondelok 22. mája požiada na Ministerstve vnútra SR o zmenu názvu.

Povedal to na nedeľňajšom brífingu šéf hnutia Igor Matovič. Nespresnil však, s kým sa hnutie plánuje spájať.

V hre je aj strana Za ľudí

„Rokujeme s Kresťanskou úniou, so stranou NOVA, ktorú zakladal Daniel Lipšic, a takisto rokujeme aj so stranou Za ľudí,“ povedal Matovič.

Zároveň vyzval menšie opozičné strany, ktorým hrozí, že neprekročia päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu, aby spolu rokovali.

Smer zmení voľbu prezidenta

Inak podľa neho hrozí, že prepadnú tri až štyri strany so ziskom okolo štyroch percent hlasov. „Všetky strany, ktoré sú pod piatimi percentami, by sa mali správať zodpovedne,“ povedal Matovič.

Inak podľa neho hrozí, že Smer a jeho spojenci dosiahnu ústavnú väčšinu a zmenia spôsob voľby prezidenta. „V prípade, ak prepadnú ich hlasy, tak nie Fico si zabezpečí ústavnú väčšinu, ale oni mu zabezpečia ústavnú väčšinu,“ dodal Matovič.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – OĽaNO sa ide pred voľbami spájať, oznámil Matovič a vyzval strany pod piatimi percentami, aby spolu rokovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu