Online fakturácia už nie je v plienkach

0
Online fakturácia už nie je v plienkach

Online fakturácia dospela a dôverujú jej státisíce podnikateľov! Kedysi to boli stohy papierov, potom Excel a nasledovali účtovné programy. Nakoniec evolúcia fakturovania dospela ku cloudu – fakturácii kompletne v online prostredí.

V súčasnosti ide o najpoužívanejší spôsob, pretože obavy o zálohy, bezpečnosť alebo podvody už dávno nemajú opodstatnenie.

Začiatky online fakturácie až po súčasnosť

Ako každá novinka si aj online fakturácia dlho hľadala svoju cestu medzi offline účtovnými
programami, službami profesionálnych účtovníkov alebo Excelom. Spoločnosti riešili problémy, hľadali ich riešenia a prekonávali prekážky. Doba temna je ale dávno preč.

Dnes firmy, ktoré sa špecializujú na online fakturáciu, používajú servery s výkonom, o ktorom pred rokmi mohli len snívať. Firemné bezpečnostné systémy sú porovnateľné s najväčšími bankami sveta a dnes používané prepracované algoritmy vymýšľajú tie najväčšie programátorské esá. Medzi také firmy sa radí aj Solitea a jej online fakturačná služba iDoklad, ktorú používajú stovky tisíc podnikateľov na Slovensku a v Čechách.

Príbeh iDokladu

Nápad na online fakturačnú službu iDoklad vznikol v jednej kodanskej reštaurácii v roku 2006. V dobe, kedy slovo cloud znamenalo pre všetkých, s výnimkou pár zasvätených, naozaj iba „mrak”. Od nápadu po spustenie služby viedla dlhá cesta, ale v marci 2011 mal už iDoklad prvých 100 používateľov.

V súčasnosti fakturujú online cez iDoklad stovky tisíc podnikateľov – od drobných živnostníkov, start-upistov, cez stredne veľké až väčšie spoločnosti, a je úplne jedno či sú platiteľom DPH alebo nie. A vedia, prečo v iDoklade fakturujú.

Prečítajte si rozhovor s marketérkou Mirkou Lehotskou

idoklad
foto: idoklad

Kúzlo rýchlosti a jednoduchosti

Bežne musia podnikatelia vybavovaním faktúr tráviť hodiny a hodiny času. Často unavení po práci, v strese a nezriedka aj na úkor svojho voľného času. S iDokladom však každý vytvorí prvú faktúru za minútu, ďalšiu ešte rýchlejšie a o tie pravidelné sa nemusí vôbec starať. iDoklad ich vyrieši sám a automaticky.

Vďaka rýchlosti a úspore času používajú iDoklad podnikatelia zo všetkých odborov. Napríklad Petr Urban z Akadémie dobrovoľných záchranárov – v rozhovore hovorí:

„Neznášam fakturáciu a celé účtovníctvo. Papierovanie zo mňa vždy vysávalo energiu. Preto ma prekvapilo, že vystavovanie faktúr a ďalších dokladov je cez iDoklad jednoduché, nad papiermi strávim výrazne menej času.“

Aj daňové priznanie zvládnete sami

Jednoduchosť a úspora času však nie sú jedinými výhodami iDokladu. Všetky doklady máte vždy na jednom mieste a prehľadne usporiadané. Vytiahnuť si tak napríklad podklady pre daňové priznanie je otázkou niekoľkých kliknutí. A vďaka podobnému šifrovaniu, ktoré používajú bankové domy, sú vaše dáta v najväčšom možnom bezpečí.

A práve to, že máte dáta vždy k dispozícii, nech už ste na pracovnom obede, služobnej ceste alebo napríklad na dovolenke v Thajsku, ocenia používatelia najviac. Sú totiž schopní si vystaviť faktúru z mobilu odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Legislatíva a účtovníctvo bez starostí

Používatelia si tiež nemusia strážiť neustále legislatívne zmeny. iDoklad sa o to postará za nich, môžu tak mať istotu, že sú ich faktúry vždy v súlade s platnou legislatívou.

Fakturácia je úzko spojená s účtovníctvom. Či už si ho vediete sami alebo vám ho vedie účtovníčka iDoklad sa stane vašou silnou zbraňou. Váš účtovný program môžete jednoducho prepojiť s iDokladom a vaša účtovníčka bude mať vždy k dispozícii správne a aktuálne doklady.

Môžete zabudnúť na krabicu od topánok a stohy dokladov, ktoré nemáte kedy odviesť na spracovanie. Vaša účtovníčka si ich pohodlne stiahne z iDokladu.

To potvrdzujú aj slová Petra Urbana z Akadémie dobrovoľných záchranárov:
„Vďaka iDokladu nestrácame čas nad papiermi a ja konečne nedostávam od účtovníčky správy, že nám niečo chýba. Všetky faktúry máme na jednom mieste.“

Vyskúšajte iDoklad zadarmo a užite si nepretržité vylepšovanie

iDoklad má mnoho ďalších funkcií. Ľahko v ňom skontrolujete spoľahlivosť platiteľov, doplníte údaje o odberateľovi alebo spárujete platby s bankou. Takisto za vás automaticky rozpošle upomienky, tak ako si to budete priať.

Silnou stránkou iDokladu je, že ho tvorcovia nepretržite zdokonaľujú v spolupráci s používateľmi. Novinky pridávajú priemerným tempom štyroch nových funkcií za mesiac. A vďaka dostupnému API ho pokročilí používatelia môžu ľahko prepojiť so svojou aplikáciou.
Je pozoruhodné, kam sa iDoklad za 8 rokov svojej existencie dostal.

Pridajte sa k viac ako 200 000 spokojných používateľov a vyskúšajte iDoklad aj vy zadarmo.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu