Oplatí sa vám prepoistiť? Využite zaujímavé benefity poisťovní pre rodičov, deti či seniorov

0
Oplatí sa vám prepoistiť? Využite zaujímavé benefity poisťovní pre rodičov, deti či seniorov

Uvažujete o prepoistení? Pri výbere zdravotnej poisťovne si overte najmä to, do akej miery viete vy a vaša rodina využívať výhody, ktoré jednotlivé poisťovne ponúkajú. Rozdiely medzi poisťovňami môžu byť výrazné a správny výber vám môže ušetriť pokojne aj stovky eur. Poradíme vám, na ktoré benefity sa oplatí zamerať.

Na aké benefity vo všeobecnosti lákajú zdravotné poisťovne

Medzi všeobecné benefity všetkých zdravotných poisťovní patria príspevky na zubára, na okuliare alebo vrátenie časti doplatkov za lieky. Na to, aby ste ich získali, musíte splniť poisťovňou stanovené podmienky. Medzi tie najzákladnejšie patria pravidelné preventívne prehliadky.

Prepoistenie do novej zdravotnej poisťovne môže priniesť aj ďalšie výhody – napríklad kratšie čakacie lehoty na operačné zákroky, zľavy na kúpeľné pobyty či očkovania nad rámec zákona. Veľkým bonusom sú aj mobilné aplikácie, ktoré poistencom ušetria veľa času.

Ktoré benefity sú zaujímavé pre konkrétnu vekovú skupinu

Zdravotné poisťovne ponúkajú jednotlivým vekovým kategóriám tieto výhody:

Benefity pre rodičov

Pri narodení dieťaťa zvyknú poisťovne venovať balíček užitočných vecí, ktoré sa zídu čerstvým mamám a dieťatku, v rôznej peňažnej hodnote. Užitočným benefitom môže byť aj zľava na filter na kočík, ktorý chráni bábätko približne do jedného roku pred vírusmi, baktériami, peľom, prachom a smogom.

Ženám s tehotenskou cukrovkou (ako aj diabetikom 1. a 2. typu a pacientom s prediabetom) poisťovňa Dôvera ponúka program DôveraPomáha diabetikom. Poistenci Dôvery majú zabezpečené bezplatné poradenstvo, bezplatné objednávanie k vybraným lekárom či individuálny diétny plán.

Mamičky určite ocenia benefit v podobe bezplatnej prítomnosti blízkeho pri pôrode a bezplatných telefonických konzultácií pred pôrodom a po ňom.

Rodičia môžu využiť aj zľavy na podporu duševného zdravia a na cestovné poistenie.

Benefity pre deti

Poisťovne ponúkajú pre deti príspevky na nepovinné očkovania či špeciálne vyšetrenia. Pri najmenších deťoch ponúkajú zľavy na nákup kočíkov, autosedačiek a výbavičiek pre bábätko.

Pri starších deťoch sa najviac využívajú benefity na vrátenie doplatkov za lieky, príspevky na ošetrenie zubov či na okuliare. Zaujímavý benefit ponúka Dôvera – deťom každý rok vracia 50 eur  za okuliare. To je významná pomoc pre rodiny s deťmi, ktoré rýchlo rastú.

V Dôvere zároveň rodiny s deťmi môžu získať späť na každého člena až 300 eur, ktoré zaplatili v lekárni za lieky alebo dietetické potraviny. Ak sú poistencami Dôvery všetci členovia 4-člennej rodiny, spolu teda môžu dostať naspäť až 1200 eur.

Zdroj: pexels.com

Benefity pre seniorov

Zdravotné poisťovne myslia aj na seniorov, a preto im poskytujú rôzne benefity a výhody zohľadňujúce ich špecifické potreby.

Poistenci Dôvery (nielen) v seniorskom veku pravdepodobne ocenia napríklad zabezpečenie bezplatnej dopravy na operáciu do najmodernejšej nemocnice na Slovensku, nadštandardnú starostlivosť pri výmene kĺbu či príspevky na ošetrenie zubov alebo na lieky.

Využiť môžu aj množstvo zaujímavých zliav, napríklad na pobyt vo vybraných kúpeľoch,  výživové doplnky, knihy o stravovaní alebo biopotraviny či bezlepkové potraviny.

Ako si vybaviť zmenu poisťovne online

Na zmenu zdravotnej poisťovne zostáva poistencom už len posledných niekoľko týždňov. Platí totiž, že ak chcete patriť do novej poisťovne už od nasledujúceho roka, prihlášku musíte podať do 30. septembra 2023.

Podanie prihlášky na zmenu poisťovne je jednoduché a rýchle. Urobiť to môžete elektronicky, poštou a osobne.

V poisťovni Dôvera prepoistenie vybavíte online za pár minút. Stačí mať poruke občiansky preukaz a mobil. Prihlášku podpíšete digitálnym podpisom, alebo vám ju na podpis bezplatne doručí kuriér, prípadne ju prídete podpísať osobne na pobočku.

Všetky bližšie informácie týkajúce sa zasielania prihlášok pri prepoistení nájdete na webových stránkach zdravotných poisťovní.

Foto zdroj: pexels.com

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu