Opozícia zvolá výbor k novému policajnému prezidentovi Solákovi, nominácia je podľa Grendela prekvapením pre verejnosť

0
Opozícia zvolá výbor k novému policajnému prezidentovi Solákovi, nominácia je podľa Grendela prekvapením pre verejnosť

15.11.2023 (SITA.sk) – Opozícia zvolá výbor k novému policajnému prezidentovi Ľubomírovi Solákovi. Informovalo o tom hnutie Slovensko.

Prekvapenie verejnosti

Poslanec a člen Výboru pre obranu a bezpečnosť Gábor Grendel uviedol, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok týmto dočasným poverením nového policajného prezidenta Ľubomíra Soláka prekvapil verejnosť. „Má na to právo. My poslanci zas máme právo požiadať o zvolanie mimoriadneho rokovania Výboru pre obranu a bezpečnosť,“ uviedol Grendel.

Ako poslanec vysvetlil, výbor sa rozhodli zvolať z dvoch dôvodov. Prvý je ten, že trvalému vymenovaniu policajného prezidenta musí podľa zákona predchádzať verejné vypočutie na parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť.

Druhý policajný prezident

„Pri dočasnom poverení taká povinnosť nie je, my však chceme poznať víziu dočasne povereného prezidenta PZ a nechceme na jeho predstavenie čakať týždne až mesiace,“ vyhlásil Grendel a dodal, že druhým dôvodom je, že od nástupu novej vlády ide už o druhého prezidenta PZ, ktorý namiesto verejného vypočutia a následného vymenovania bol len dočasne poverený.

Návrh na zvolanie mimoriadneho rokovania Výboru pre obranu a bezpečnosť podporili Irena Biháriová (PS), Andrea Turčanová (KDH), Juraj Krúpa (SaS) a Jaroslav Spišiak (PS). Predseda výboru by tak mal zvolať rokovanie do siedmych dní.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Policajný prezident, Výbor pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR
Zdroj: SITA.sk – Opozícia zvolá výbor k novému policajnému prezidentovi Solákovi, nominácia je podľa Grendela prekvapením pre verejnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu