Originálne hračky, hry a doplnky Djeco s edukačným prínosom a dôrazom na rozvoj dieťaťa

1
Originálne hračky, hry a doplnky Djeco s edukačným prínosom a dôrazom na rozvoj dieťaťa

Hry pre deti nemusia slúžiť len na zábavu a napĺňanie voľného času. Využiť sa dajú aj v prospech rozvoja dieťaťa. Kvalitná hračka s edukačným prínosom mu môže výrazne pomôcť v rozvíjaní umeleckého cítenia, pohybových schopností či logického myslenia.

Priekopníkom v produkcii kreatívnych hračiek s edukačným prínosom je už niekoľko rokov francúzska spoločnosť Djeco. Založená bola v roku 1954, odkedy sa venuje výrobe a predaju rôznych druhov hračiek a spoločenských hier pre deti aj dospelých. Jej portfólio sa neustále rozširuje o atraktívne nové modely, ktoré si nachádzajú spokojných zákazníkov vo viacerých kútoch planéty.

Za vznikom značky stojí akčná žena

Dejiny renomovaného výrobcu hračiek a hier pre deti aj dospelých sa začali písať vďaka žene s menom Véronique Michel-Dalès. Francúzska podnikateľka od detstva milovala rôzne hry a túto lásku k nim chcela odovzdať ďalším generáciám.

V 50. rokoch 20. storočia sa vzoprela spoločenským konvenciám a založila menší rodinný podnik. Stala sa jednou z prvých žien vo Francúzsku, ktorá si trúfla podnikať v tejto oblasti. Jej zámer sa ukázal ako správny. Okrem toho, že vyrobila mnoho vlastných hier ako Loto des quatre jeudis či Ma maison des puces, podarilo sa jej získať aj 4 Oscarov pre hračky.

Expanzia značky pod synovým vedením

Na základy úspechu, ktoré položila Véronique Michel-Dalès, nadviazal syn Frédéric. Ten prebral podnik v roku 1989, odkedy sa Djeco uberá novým smerom. Firma presťahovaná do skladu sa zmenila na ihrisko plné hračiek zo zahraničia, čo okamžite vzbudilo záujem ďalších zákazníkov. Kľúčový zlom nastal o 8 rokov neskôr. Frédéric prišiel s ideou vyrábať
umelecky spracované hračky určené na vzdelávanie. Najprv išlo o hračky a skladačky z dreva a kartónu, po čase k nim pribudli moderné kartové a spoločenské hry. Ďalšia expanzia prišla v roku 2007 s príchodom kreatívnych sád a v roku 2011, kedy sa do predaja dostali rekordne populárne figúrky Arty toys.

4 skupiny hračiek od firmy Djeco:

1. Hračky a hry – Túto skupinu tvorí viacero podskupín, ktoré sa delia podľa účelu využitia a cieľovej kategórie užívateľov. Na svoje si prídu bábätká, milovníci stavebníc, malí kúzelníci aj športovci. Súčasťou portfólia sú aj mnohé druhy puzzle vrátane tzv. objavovacích puzzle s obrázkami, ktoré trénujú pozornosť a koncentráciu dieťaťa. V ponuke nesmú chýbať rôzne kartové, stolové a logické hry pre viacero hráčov, ktoré zábavným spôsobom rozvíjajú detský intelekt a strategické uvažovanie. Ako atraktívne bytové doplnky na stolík a poličku poslúžia umelecky spracované figúrky, šperkovnice a hudobné skrinky.

2. Kreatívne sady – Produkty z tejto skupiny sú ako stvorené pre malých umelcov. Návrhy niektorých sád sú inšpirované dielami velikánov ako Pablo Picasso či Vincent Van Gogh, čo v deťoch pestuje estetické cítenie a záujem o umenie. Navyše, koláže, mozaiky, stále viac populárne vyškrabovačky či sady na kreslenie alebo maľovanie pomáhajú rozvíjať zručnosť a koncentráciu.

3. Lovely Paper – Estetická stránka je vyzdvihnutá aj pri všetkých predávaných zápisníkoch, perách a korešpondenčných sadách, ku ktorým patrí aj sada unikátnych magických fixiek, pier a tajných zápisníkov. Obsah písaný špeciálnymi perami vidno iba pod UV svetlom, ktoré je súčasťou magického pera. Produkty z tejto skupiny sú skvelým nástrojom, ako sa zdokonaľovať v písaní, v neskoršom veku aj v tvorbe textov alebo príbehov.

4. Little Big Room – Francúzsky výrobca myslí aj na vzhľad detských izieb a ich vybavenia. Do ponuky neustále pridáva nové doplnky, ktoré slúžia ako originálne dekorácie. Aj v tomto prípade ide o vkusné produkty s návrhmi spájajúcimi viaceré formy umenia. V detskej izbe sa tak objavia budíky, lampičky, hodinky či závesné dekorácie, ktoré do priestoru vnesú komfort a trochu magickej atmosféry.

Djeco vsádza na pokrok a inováciu

Portfólio značky Djeco sa neustále rozširuje aj vďaka niekoľkoročnej firemnej filozofii. Tá sa opiera o neustály vývoj a snahu napredovať. Výsledkom takejto filozofie je dôraz kladený na pokrok a inováciu, čo vedie k výrobe jedinečných a nadčasových hračiek, akými sa nemôže pochváliť nik z konkurencie. Každý rok sa v ponuke Djeco objaví okolo 200 noviniek, ktoré nastoľujú nové trendy vo svojom obore.

Jedna z najaktuálnejších noviniek

Spomedzi množstva nových produktov sa medzi najnovšími ocitla hra Ze Mirror. Táto nová inšpiratívna hra bola vytvorená za účelom tréningu predstavivosti a schopnosti vizualizovať si rôzne scenérie. Podstata celej hry spočíva vo vytváraní zrkadlových ilustrácií, ktoré sa tvoria na roztočenom koliesku s niekoľkými obrázkami. Koliesko sa točí pod zrkadlom, čo celej hre dodáva magický efekt spojený s tvorbou rôznych zaujímavých obrazov, ktoré sa formujú pri odraze v zrkadle.

Hračky Djeco aj na Slovensku

V rámci expanzie spoločnosti Djeco sa stovky produktov dostali aj na slovenský trh nielen
cez originálnu slovenskú verziu stránky www.djeco.sk. Kúpiť sa dajú v hračkárstvach, napríklad v predajni 4toys v Dunajskej Strede, v kníhkupectvách Martinus, v papiernictvách patriacich do siete ŠEVT alebo v špecializovaných predajniach vo viacerých mestách, napríklad Miloty v Nitre, Bubliboom v Žiline či Bleble v Bratislave. Pestrý sortiment je k dispozícii aj online na e-shope www.kidsworld.sk zastúpeným firmou Leuk s.r.o., ktorá je výhradným distribútorom hračiek a hier 5 prestížnych značiek Djeco, Lilliputiens, Trybike, Waytoplay a Snoozebaby.

Pri kúpe produktov z e-shopu www.kidsworld.sk si môžete uplatniť zľavový kupón vo výške 10 %. Zľava platí na akýkoľvek sortiment pri objednávke nad 50 €, ktorú uzavriete v období od 6. do 16. decembra 2021. Pri uplatňovaní zľavy, ktorú nie je možné kombinovať s inými zľavami na internetovej stránke www.kidsworld.sk, použite kód akcnezeny2021.

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár