Pandemická výbava do auta pre každú ženu nielen kvôli nariadeniam

1
Pandemická výbava do auta pre každú ženu nielen kvôli nariadeniam

Odkedy k nám zavítal nový druh korona vírusu, život mnohých z nás sa zmenil na nepoznanie. Niektoré veci robíme inak, niektoré veci nerobíme vôbec. A niečo ostalo rovnaké.

Povinná výbava do auta sa nezmenila. Ale náš psychický stav, naše životné okolnosti sú často náročné a neprehľadné. Prinášame preto zopár tipov na (ne)povinnú výbavu auta pre mentálnu spokojnosť a chvíľu radosti každej ženy.

Povinná výbava

Hoci dnes kvôli karanténe a obmedzeniam pohybu jazdíme menej, ako po iné roky, auto od nás vyžaduje stále tú istú starostlivosť. Podobne zákon o povinnej výbave auta sa zásadne nezmenil. Preto by sme mali stále dbať na to, aby sme mali všetko povinné vybavenie, vrátane lekárničky s liekmi, ktoré neprekročili dátum expirácie.

Poďme si zhrnúť, aké vybavenie pre osobné autá je stále povinné:
● Výstražný trojuholník
● Reflexný odev umiestnený tak, aby naň vodič dosiahol bez vystúpenia
● Náhradné koleso s diskom a pneumatikou predpísaného druhu a rozmeru
● Kľúč na matice a príručný zdvihák
● Autolekárnička

Autolekárnička sa dá kúpiť už kompletne vybavená. Keď ju kúpime, treba ju pravidelne kontrolovať. Pre osobné autá je možné kúpiť aj set povinného vybavenia. K tomu je ale dobré informovať sa, či naše vozidlo zo zákona ešte nevyžaduje nejaký doplnok.

Nepovinná výbava

Zatiaľ čo pri povinnej výbave veľa kreativity a inovácie prejaviť nemôžeme, nepovinnú výbavu si môže každá z nás zvoliť podľa toho, čo má rada. Aj s ohľadom na momentálnu „korona“ situáciu prinášame niekoľko tipov.

Všestranný ruksak
Hoci štýlové a farebne zaujímavé kabelky sú stále in, náš chrbát sa poteší, ak ho zaťažíme rovnomerne vďaka ruksaku. Dnes sú ruksaky z kože a iných materiálov v móde, a tak ich môžeme doplniť k obľúbeným outfitom. Navyše spoločenské akcie a stretnutia sú takmer nemožné, takže sa môžeme zamerať na praktickú stránku veci.

Reflexná vesta pre deti
Reflexný odev v aute je povinný iba pre vodiča, avšak reflexná vesta pre dieťa nám niekedy uľahčí život. Keď sa pôjdeme prejsť v daždivom počasí, alebo začne náhle pršať po tom, čo sme sa autom vydali na výlet. Reflexná vesta deti bude baviť a naučia sa, že v premávke by mali byť čo najlepšie viditeľné. A my deti nebudeme musieť stále hľadať očami vďaka výraznej farbe vesty.

● Audiokniha
Posledný rok počúvame stále viac správ ohľadom úmrtí, šírenia epidémie a ďalších opatrení. Je dobré byť informovaný, ale priveľa negatívnych správ môže negatívne ovplyvniť naše prežívanie. Pandémia či nie, chceme zostať pri psychickom zdraví.
Preto si môžeme na USB stiahnuť naše obľúbené audioknihy, alebo zvukové záznamy, pokojne aj od našich obľúbených rečníkov či youtuberov. Najlepšie sú témy, pri ktorých si oddýchneme, budeme myslieť na niečo pozitívne, alebo sa zasmejeme.

● Náhradné rúško
Rúško je dnes povinnou každodennou výbavou. Väčšinou si jedno dáme na tvár už v momente, keď opúšťame dom. Je dobré si nechať zásobu čistých rúšok v aute, aby sme si ich mohli meniť v prípade, že ostaneme mimo domu dlhšie, ako sme predpokladali.

Pre zdravie

Voňavé oleje – dezinfekcia je dnes neodmysliteľnou súčasťou každej kabelky. Pokiaľ chceme potešiť svoje zmysly, môžeme zobrať do auta aj zopár vonných olejčekov s príjemnou vôňou. Môžeme sa nimi upokojiť v čase, keď nami niečo zamáva.

Látkové vreckovky – oproti papierovým vreckovkám sú šetrné k životnému prostrediu, aj k nášmu nosu

Teplé ponožky – babička dobre vedela, že teplé ponožky nám pomôžu. Nohy v teple nás chránia najmä v chrípkovom období. Na jar sa počasie rýchlo mení a môžeme si ich natiahnuť aspoň v aute.

Zmes orieškov a sušeného ovocia – zdravé mlsanie nám dodá energiu, keď ju budeme najviac potrebovať. Najviac nám pomôže vyhnúť sa nezdravým cukrom v sladkostiach.

Vitamín C a D – dnes už nikto nepochybuje o ich preventívnom účinku voči vírusovým ochoreniam. Jedno balenie si dáme do auta a užijeme, keď nás to práve napadne.

Pre radosť

Podľa niektorých ako existuje povinná výbava auta, je aj povinná výbava ženskej kabelky. Určite sa oplatí nechať sa inšpirovať tým, čo majú v kabelke kamarátky a iné ženy. Ale niekedy najlepšie vieme my samé, čo potrebujeme. K tomu prinášame ešte zopár tipov, ako si urobiť radosť.

Vonný sprej – hydrolát je nástupcom vonných stromčekov, ktoré kedysi bývali v každom aute. Obsahuje vo vode rozpustené vonné oleje. Môžeme si ho zarobiť sami, alebo zakúpiť už namiešaný. Výhodou je, že sa dá aplikovať priamo na kožu. Vďaka rozprašovaču ním môžeme navoňať celé auto

Balíček levandule – najčastejšie používame levanduľu v bielizniku, alebo ju dávame pod vankúš. V napätých časoch pomôže aj v každodennom živote, napríklad pri bolení hlavy. Nemali by sme ju ale voňať príliš veľa, lebo za volantom nám prílišné uvoľnenie nepomôže.

Tabuľka kvalitnej čokolády – hlavne pri cestovaní na dlhšie trasy je malá dávka cukru prospešná. Najlepšie urobíme, keď si kúpime kvalitnú čokoládu s vysokým podielom kakaa a kvalitného tuku.

Uzatvárateľný hrnček na kávu – pokiaľ obľubujeme tento čierny mok a snažíme sa urobiť čo najviac pre našu Zem, prenosný hrnček na kávu nám poslúži všade, kde si budeme chcieť zobrať kávu so sebou. Môžeme si vybrať farbu, ktorú obľubujeme.

Mentálna kotva a trochu vtipu

A nakoniec si pribalíme do auta trochu ľahkosti a vtipu a nosíme ich všade, kam sa pohneme. Súčasná situácia stojí veľa ľudí zdravie, prácu, alebo psychickú pohodu. S tým ale nič nenarobíme. Najlepšie bude, keď budeme samé seba udržovať v čo najlepšej nálade, aby sa v prípade potreby naši blízki mohli o nás oprieť.

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár