Parlament by mal rokovať o zmene ústavy o skrátení volebného obdobia, potvrdil Pčolinský

20.9.2022 (Webnoviny.sk) – O návrhu novelizácie Ústavy SR, ktorý by umožňoval skrátenie volebného obdobia ústavným zákonom alebo referendom, by mali dnes rokovať poslanci na začiatku schôdze Národnej rady (NR) SR. „Návrh predkladáme, teda budeme hlasovať za zmenu ústavy,” potvrdil v utorok pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský.

S ostatnými politickými stranami nerokovali o spoločnom postupe pri tomto bode, preto nevie odhadnúť, ako budú poslanci hlasovať. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa v nedeľňajšej diskusnej relácii na RTVS O 5 minút 12 vyjadril, že keď nebudú schopní prijímať zákony na pomoc ľuďom, tak sú za predčasné voľby.

Poslanecký klub Sme rodina sa podľa Pčolinského zatiaľ nezaoberal otázkou, ako bude hlasovať v prípade podania návrhu na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý avizovala strana Sloboda a Solidarita. „Keď bude návrh podaný, budeme to riešiť, ale v tejto chvíli nič podané nie je,” dodal.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Rokovanie NR SR, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament by mal rokovať o zmene ústavy o skrátení volebného obdobia, potvrdil Pčolinský © SITA Všetky práva vyhradené.