Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY BLOG CESTOVANIE MAGAZÍN

Plánujete cestovať toto leto do zahraničia? Pozrite si nové pravidlá Airbnb

Zdieľať

Ak plánujete cestovať a hľadáte si ubytovanie cez Airbnb, táto platforma vydala od 27. mája nové pravidlá.

Vďaka zadržiavanej túžbe a nahromadeným úsporám je dopyt po cestovaní v sezóne 2022 väčší ako kedykoľvek predtým. Najmä Airbnb a ďalšie platformy na zdieľanie domov sa tešili z rozmachu podnikania, pretože cestovatelia hľadajú viac súkromné ubytovanie ako veľké hotelové komplexy.

Ale dovolenkári, ktorí hľadajú tento druh ubytovania cez Airbnb, by si mali byť vedomí nového varovania, ktoré prišlo ešte pred začiatkom letnej cestovateľskej sezóny. Čítajte ďalej a zistite, čo to je a ako by to mohlo ovplyvniť vaše plány.

Airbnb začalo regulovať klientov

V roku 2020 spoločnosť Airbnb oznámila globálny zákaz večierkov a v roku 2021 platforma postavila na tomto rámci plán. Ten sa začal realizovať počas prázdninového víkendu 4. júla a jeho cieľom bolo pokúsiť sa zastaviť neoprávnené večierky.

Podobné iniciatívy boli predtým uskutočnené počas predchádzajúcich období Halloweenu a Silvestra. Fungovalo to tak, že blokovalo určité pokusy o rezerváciu na jednu noc a presmerovalo pokusy o rezerváciu na dve noci na hostí, ktorí nemali v minulosti negatívne recenzie.

V dôsledku tohto pilotného letného prázdninového víkendu v minulom roku bolo obdobie pokojné a Airbnb hlásilo podstatné zníženie výskytu rušivých a neoprávnených elementov. Len počas víkendu 4. júla 2021 bolo celkovo týmto systémom proti večierkom ovplyvnených viac ako 126 000 hostí bez histórie pozitívnych recenzií.

“Keďže leto sa rýchlo blíži, naďalej staviame na našom záväzku pokúsiť sa zastaviť čo najviac neoprávnených akcií v USA,” vysvetlila platforma na zdieľanie domov v tlačovej správe.

Prečítajte si: 7 tipov na najzaujímavejšie a netradičné ubytovanie na Slovensku

Nové opatrenia Airbnb na začiatok leta

Za týmto účelom bude ohlásené vydanie Airbnb stavať na úspechu svojho programu z minulého leta a „znovu zavedie tieto prísne opatrenia 4. júla 2022“.

Novinkou tohto leta je, že Airbnb rozšíril systém tak, aby po prvýkrát zahrnul aj víkend Memorial Day. Memorial Day víkend – neoficiálny začiatok leta – sa tento rok začína v piatok 27. mája.
Toto sú pravidlá pre hostí Airbnb počas letných prázdninových víkendov 2022.

Airbnb ukladá množstvo kritérií oprávnenosti na hostí, ktorí sa pokúšajú rezervovať si cez víkend Memorial Day a víkend 4. júla v USA (vrátane Portorika a Amerických Panenských ostrovov).

Hostia bez minulosti majú problém

Tento nový systém znamená, že hostia bez histórie pozitívnych recenzií na Airbnb budú mať zakázané vykonávať rezervácie na jednu noc v celých zoznamoch domov.

Znamená to tiež „prísnejšie obmedzenia“ na určité pokusy o rezerváciu na dve noci. Napríklad Airbnb hovorí, že „využije a rozšíri technológiu, ktorá obmedzuje určité miestne rezervácie alebo rezervácie na poslednú chvíľu“ hosťami bez histórie pozitívnych recenzií na platforme.

pixabay.com

Airbnb tiež nechá hostí podpísať atestácie pre miestne rezervácie. Bude sa od nich vyžadovať, aby potvrdili, že chápu, že Airbnb zakazuje večierky a že porušenie pravidiel môže viesť k súdnemu konaniu.

Airbnb vie, že jeho plán nie je bezchybný, no nazýva ho, že „stojí za to“ ako spôsob, ako zakročiť proti večierkom.

Hostia s pozitívnymi recenziami majú výhodu

Hostia, ktorí mali v minulosti pozitívne recenzie, sa nemusia obávať, nebudú podliehať týmto obmedzeniam. A cieľom vyhlásenia Airbnb je priznať svoju lojalitu svojim pravidelným zákazníkom, ktorí dodržiavajú pravidlá.

“Tieto opatrenia neberieme na ľahkú váhu,” uvádza sa vo vyhlásení. „Oba dni – Memorial Day aj 4. júl sú zmysluplné víkendy, ktoré umožňujú našim hostiteľom pomôcť všetkým druhom zodpovedných cestovateľov vrátane rodín. To je dôvod, prečo náš anti-párty systém a politika povoľujú výnimky z týchto rezervácií pre tých, ktorí majú v minulosti pozitívne recenzie. a túto dôveru si získali prostredníctvom Airbnb.”

Uznáva tiež, že systém by mohol neúmyselne vyradiť prípadných hostí len s dobrými úmyslami. Hovorí sa však, že “toto je kompromis, ktorý sme ochotní urobiť v záujme dôvery a bezpečnosti.”

Zdroj: bestlifeonline.com, foto: pixabay.com

REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár