Domov Správy Plánujete dovolenku na Malte? Do krajiny vpustia po novom len plne zaočkovaných

Plánujete dovolenku na Malte? Do krajiny vpustia po novom len plne zaočkovaných

10.7.2021 (Webnoviny.sk) – Malta bude požadovať od návštevníkov starších ako 13 rokov pred vstupom na ostrov potvrdenie o zaočkovaní proti novému koronavírusu. Nariadenie začne platiť od stredy. Návštevníci sa budú musieť preukázať platným certifikátom, ktorý uznávajú miestne úrady. Patria medzi ne dokumenty vydávané Maltou, Európskou úniou alebo Veľkou Britániou.

COVID preukaz EÚ obsahuje informácie o zaočkovaní alebo negatívnom PCR teste alebo o prekonaní ochorenia COVID-19. Malta sa však rozhodla povoliť vstup len plne zaočkovaných osobám. „Malta bude prvou krajinou v rámci EÚ, ktorá spraví tento krok,“ povedal tamojší minister zdravotníctva Chris Fearne.

Viac o téme: Koronavírus

Deti od 5 do 12 rokov sa budú musieť preukázať negatívnym PCR testom. Mladšie ako 5 rokov nemusia mať žiaden doklad súvisiaci s koronavírusom. Ostrov mal 1. júla 46 aktívnych prípadov, v piatok ich bolo 252. Celkovo doteraz zaevidovali takmer 31-tisíc infikovaných a 420 úmrtí.

Vláda potvrdila, že 90 percent nových prípadov objavili u nezaočkovaných ľudí. V súčasnosti je na ostrove plne zaočkovaných 79 percent dospelej populácie. Fearne povedal, že väčšina nových prípadov súvisí s cestovaním. Niekoľko pozitívnych prípadov identifikovali aj v školách, ktoré vláda nariadila zatvoriť.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, COVID pas, Koronavírus, očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Plánujete dovolenku na Malte? Do krajiny vpustia po novom len plne zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version