Platy v štátnej a verejnej službe by sa mali zvyšovať skôr, vláda bude o tom rokovať s odborármi

0
Platy v štátnej a verejnej službe by sa mali zvyšovať skôr, vláda bude o tom rokovať s odborármi

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) sa v pondelok s odborármi dohodol na tom, že sa začnú rokovania o skoršom zvyšovaní platov v štátnej a verejnej službe.

„Sme pripravení odštartovať rokovania o finančných kompenzáciách pre zamestnancov, teda rokovania o platoch, aj pred termínom, ktorý je stanovený na 1. januára 2023,“ povedal po mimoriadnom rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady SR. Považuje to za seriózny krok vo vzťahu k štátnym a verejným zamestnancom.

Odborári predstavia vlastný návrh

Prvé stretnutie s vyjednávačmi za vládu by sa podľa viceprezidentky Konfederácie odborových zväzov SR Moniky Uhlerovej malo uskutočniť budúci týždeň v stredu. Na tomto stretnutí odborári podľa nej predstavia vlastný návrh na zvýšenie platov v štátnej a verejnej službe.

„Dúfam, že sa rokovania budú vyvíjať tak, že všetci štátni a verejní zamestnanci už počas tohto roka dostanú vyššiu valorizáciu platov ako o tri percentá, ktorá je dohodnutá v kolektívnych zmluvách,“ povedala.

Zriadiť sa má pracovná skupina

So Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa šéf rezortu práce dohodol na zriadení pracovnej skupiny, ktorá posúdi možnosť, ako nevyčerpané eurofondy použiť na zníženie energetickej náročnosti budov vo verejnom sektore.

Platy v štátnej a verejnej správe sa majú podľa kolektívnej zmluvy z konca minulého roka zvýšiť od júla tohto roka o 3 percentá.

Viac k témam: Štátna správa, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Platy v štátnej a verejnej službe by sa mali zvyšovať skôr, vláda bude o tom rokovať s odborármi © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu