Plavky pre každé prsia: Aký strih vám vykúzli dokonalý dekolt?

0
Plavky pre každé prsia: Aký strih vám vykúzli dokonalý dekolt?

Malé, veľké, ďaleko od seba, blízko pri sebe… Ženské prsia majú rôzne tvary a veľkosti. Nech už vám príroda nadelila do vienka akékoľvek, so správnymi plavkami získate dekolt snov i letné sebavedomie.

Plavky pre asymetrické prsia

Viete, že viac ako 80 % žien na svete má asymetrické prsia? Niekedy je rozdiel takmer neviditeľný, ale sú aj ženy, ktorých prsia majú výrazne odlišnú veľkosť alebo sú v inej výške. To však neznamená, že sa nemôžu v plavkách cítiť skvele, stačí správny strih. Najlepšie poslúžia dvojdielne plavky s vystuženou kosticovou podprsenkou, ktorá má vyberateľné vypchávky. Vďaka kosticiam a pevnejšej látke sa prsia dorovnajú do rovnakej výšky a pekne držia na mieste aj pri vodných aktivitách. Ak je rozdiel aj vo veľkosti, menšej časti jednoducho pomôžete vypchávkou, kým z druhého košíčka ju vyberiete.

Ak patríte k ženám, ktoré prekonali abláciu, riešením sú protetické plavky. Tie majú v košíčkoch špeciálne vrecko na vloženie protetickej náhrady. Plavky sú vo väčšine prípadov bez klasických kostíc, aby boli komfortné a netlačili. Oporu poskytuje pevnejší materiál, prípadne bočné kostice alebo výstuhy.

Máte radšej jednodielne plavky? Vyskúšajte asymetrické kúsky. Tie vďaka zaujímavému strihu odvedú pozornosť. Navyše môžu poslúžiť aj na vyrovnanie rozdielu, pokiaľ má jedna strana košíčka výstuž a druhá nie. Vizuálne pomôžu aj modely s riasením či zdobením v oblasti hrudníka.

Plavky pre malé prsia

Máte malé prsia a myslíte si, že je to nevýhoda? Opak je pravdou! Okrem zdravotných neduhov ako sú bolesti chrbta a šije sa vám vyhne aj problém so zháňaním plaviek, ktorý často riešia viac obdarené ženy. S drobnými prsiami si môžete dovoliť aj strihy, ktoré veľké prsia neudržia. Skúste plavky bez ramienok s podprsenkou v štýle bandeau, vďaka ktorej budete mať opálenie bez bielych stôp po šnúrkach. Plnší dekolt dosiahnete s vystuženými Push-Up modelmi, ktoré prsia pozdvihnú. Chýba vám v plavkovej podprsenke vytúžený žliabok? Vyberte si vystužené Plunge modely so zníženým stredom, ktorý dekolt opticky prehĺbi.

Plavky pre veľké prsia

Ste hrdou majiteľkou veľkého dekoltu? Potrebujete plavky, ktoré prsia spoľahlivo udržia na mieste. Perfektná je pre vás vystužená podprsenka s kosticami, a to nielen klasickými, ale aj bočnými. Vysoký stred zaručí, že prsia nebudú pri pohybe vypadávať. Nezabudnite vyberať modely so širokými ramienkami, aby ste uľavili krku ramenám, ktoré držia veľkú časť váhy poprsia. Ak máte celkovo plné krivky, vedzte, že nie je nutné siahať iba po plavkách pre plnoštíhle, ktoré bývajú jednodielne. Pristanú vám aj dvojdielne plavky s vysokým pásom, tankiny alebo kraťáskové modely.

Ako prsia v plavkách vytvarovať?

Okrem veľkosti pŕs mnoho žien bojuje s prijatím ich tvaru a umiestnenia. Prezradíme vám, zopár tipov, ako to riešiť. Máte prsia ďaleko od seba? Potom sú pre vás ideálne podprsenky s vystuženým alebo zosilneným bočným dielom. Vďaka nemu sa prsia jemne, ale bezbolestne posunú a priblížia do stredu. Skvelé je tiež ozdobné šnurovanie v strede podprsenky, ktoré pomôže prsia pritiahnuť k sebe.

Trápia vás naopak prsia príliš blízko pri sebe? Vyhnite sa podprsenkám s vysokým stredom. Ich kostice by nedoliehali a strih by tak správne nepadol. Sedieť vám budú Punge podprsenky s nízkym stredom, šnúrkové bikiny alebo bandeau podprsenky.

Pripadajú vám vaše prsia príliš špicaté? Skúste podprsenku Bardotte. Bardotka vaše prednosti ľahučke stlačí aj pozdvihne a vykúzli tak dych vyrážajúci krásne zaguľatený dekolt.

Trápia vás ovisnuté prsia? Či už vplyvom gravitácie alebo dojčenia, prsné tkanivo časom a vekom povoľuje a stráca pružnosť. Ovisnutým prsiam pomôže trojuholníková podprsenka so zaväzovaním za krk. Ideálny je vystužený alebo polovystužený kúsok, ktorý zospodu prsia nadvihne. O zvyšok sa potom postará zavezovanie, ktoré pritiahnete podľa potreby. Skvelé sú trojuholníkové podprsenky, ktoré majú v spodnej časti pod košíčkami široký pruh namiesto klasickej šnúrky, ten dodá extra oporu a lepšie udrží prsia.

Pre čerstvé mamičky sú skvelé plavky s dvojitou látkou na košíčkoch. Pokiaľ sa vám vplyvom laktácie robia mokré škvrny okolo bradaviek, druhá vrstva látky ich nenápadne skryje. Podobne zafunguje aj bohaté riasenie z viacerých vrstiev tkaniny, prípadne strapce. Strihovo sú skvelé trojuholníkové podprsenky, najmä prekrížené košíčky. Tie totiž na rozdiel od bikín lepšie držia a zároveň ich pri dojčení ľahko odhrniete.

Ako typ pŕs, ktorých je jednoducho všade veľa, sa označujú mäkké prsia, ktoré majú tendenciu vypadávať z bielizne v spodnej časti alebo zo strany, prípadne pretekajú z košíčkov. Pokiaľ tento efekt nevytvoríte zámerne strihom plaviek, môže pôsobiť skôr vulgárne ako príťažlivo. Pre takýto typ dekoltu je najlepší tzv. Hugger strih, ktorý prsia plne zakrýva a ako názov napovedá, zo všetkých strán ich objíme. Často ho vidíme pri podprsenkách v športovejšom strihu, ktorý je pevný, vysoký a ľahko prsia sťahuje. Na zaujímavosti modelu dodá jedno ramienko alebo prekríženie v prednej či zadnej časti.

Stále si neviete rady? S výberom Vám určite pomôže poradňa s plavkami ktorú sme pre Vás pripravili.

žiadne príspevky na zobrazenie