Počuli ste už týchto 6 fráz? Dávajte si pozor, zrejme sa vás niekto snaží zmanipulovať

0
Počuli ste už týchto 6 fráz? Dávajte si pozor, zrejme sa vás niekto snaží zmanipulovať
Zdroj: Unsplash.com

Dávajte si pozor na manipulatívne frázy. Mnohé vám môžu prísť úplne normálne, no môže byť za tým niečo úplne iné. Portál Learning Mind v súvislosti s tým uvádza a niekoľko fráz, pri ktorých by ste mali byť v strehu.

Preháňaš

S týmto sa môžete stretnúť prakticky kdekoľvek, ale práve partnerské vzťahy sú ideálnou modelovou situáciou. Ak poviete svojej polovičke, čo vás trápi alebo čím vás nahneval, a to nemusíte ani zvyšovať hlas, a on vám povie: “Hrozne preháňaš.”…mali by ste spozornieť. Takýto človek ani nemá záujem vcítiť sa do vašej kože, pochopiť vás a nebodaj sa ospravedlniť.

Myslíš si, že si svätá

Každý z nás robí chyby a je to úplne ľudské. Takúto reakciu väčšinou dostanete, keď opäť niekomu poviete, ako vám ublížil a on to celé takto obráti. Po tejto fráze sa budete sústrediť na seba, budete sa cítiť previnilo a to, aký máte vážny problém s druhou osobou, zrazu ide bokom. Presne toto bolo totiž cieľom. Zmiasť vás a hlavne nech pocítite vinu.

Urobil som to kvôli tebe

Presne toto vám povie partner po tom, ako ste zažili jeho ďalší agresívny výbuch. Ale veď vy ste ho k tomu donútili, že? Predsa ste ho nahnevali…Presne tieto manipulátor chce, aby ste si mysleli. Že je všetko vaša vina a keby sa správate inak, držali jazyk za zubami, nič z toho by sa nestalo.

Nikdy neuverte niečomu takému. V takomto prípade treba radšej čo najskôr odísť.

Si paranoidná

Fráza, s ktorou sa človek stretáva pomerne často. Lenže manipulátor vám ju povie práve vtedy, keď máte pravdu a všetky obvinenia sú vlastne pravdivé. Svoje činy sa len snaží takto maskovať, opäť vás zmiasť a najdôležitejšie je, aby on z toho vyviazol ako obeť.

Ak ma ľúbiš, tak to spravíš

Jedna z najhorších fráz, aká je. Je to totiž dokonalá zbraň, aby manipulátor dosiahol alebo dostal to, čo chce. Ak sa vám niečo prieči a partner vám zrazu toto povie, utekajte. Znamená to, že absolútne nerešpektuje vás a vaše emócie, ide mu iba o osobné blaho. Ideálnym príkladom je intímna stránka vzťahu. Nemusíte sa vždy vo všetkom zhodnúť a je to v poriadku. Je však dôležité na rovinu komunikovať. Preto ak poviete, že sa na niečo necítite, a partner následne na vás toto vytiahne, utekajte.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu