Podnikatelia z Klubu 500 odsúdili atentát na Fica, ide o neospravedlniteľné konanie v civilizovanom svete

0
Podnikatelia z Klubu 500 odsúdili atentát na Fica, ide o neospravedlniteľné konanie v civilizovanom svete

16.5.2024 (SITA.sk) – Ide o neospravedlniteľné konanie v civilizovanom demokratickom svete, odsudzujú stredajší atentát na premiéra Roberta Fica podnikatelia z Klubu 500.

Smutný dôsledok situácie

Vo svojom vyjadrení napísali, že ide o atak aj na samotné piliere demokracie a v súčasnosti musíme nájsť konsenzus a spoločne sa zjednotiť proti akémukoľvek násilnému riešeniu. Podnikatelia združení v Klube 500 pevne vystupujú voči akýmkoľvek formám násilia, ktoré v modernej spoločnosti nemôžu mať miesto.

Odsudzujeme tento ohavný čin, ktorý je smutným dôsledkom narastajúcej atmosféry nenávisti a netolerancie v našej spoločnosti. Vyzývame politikov a občanov Slovenskej republiky k väčšej tolerancii a rešpektu voči pluralite názorov. Násilie nikdy nesmie byť odpoveďou na politické či ideologické nezhody,“ uviedli zástupcovia Klubu 500.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Zjednotenie spoločnosti

Podľa ich slov naša krajina čelí mnohým výzvam, ktoré sa dajú prekonať len spoločne, v duchu vzájomného porozumenia a tolerancie. Podľa podnikateľov je nevyhnutné, aby sme sa ako spoločnosť zjednotili proti prejavom nenávisti a násilia a hľadali riešenia založené na dialógu a spolupráci.

Premiérovi Robertovi Ficovi prajeme veľa síl, a čo najrýchlejšie uzdravenie. Klub 500 mu drží palce a dúfame, že sa čoskoro úplne zotaví, aby mohol pokračovať v službe našej krajine,“ uzavreli podnikatelia.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Podnikatelia z Klubu 500 odsúdili atentát na Fica, ide o neospravedlniteľné konanie v civilizovanom svete © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie