Festival Pohoda myslí aj na najmenších návštevníkov. Čo odporúča rodinám s deťmi?

0
Festival Pohoda myslí aj na najmenších návštevníkov. Čo odporúča rodinám s deťmi?
Foto: Martin Šveda

Festival Pohoda otvorí svoje brány už štvrtok, 11.7.2019 o 14:00. letisko v Trenčíne tak zaplní približne 30-tisíc návštevníkov. Organizátori sa preto rozhodli zverejniť praktické informácie a tipy, ako si festival užiť v pohode a v zdraví.

Pozrite si stručný prehľad užitočných informácií:

Cesta na Pohodu

Areál Pohody má dve vstupné brány. Jedna je bližšie k mestu zo strany Nozdrkoviec/Biskupíc (Gate B) a je určená pre peších návštevníkov (ktorí prichádzajú z TN či hromadnou dopravou) a bicykle. Vstup na parkovisko pre autá a karavany sa nachádza od obce Opatovce (Gate O).

Parking je vypredaný, aj preto organizátori odporúčajú využiť zdieľanú dopravu #spolunapohodu, akúkoľvek verejnú dopravu (v Trenčíne premáva z autobusovej a vlakovej stanice na festival kyvadlová doprava) alebo špeciálne autobusy. Každý festivalový deň návštevníkov autobusy privezú až na výstupište neďaleko brány pre peších (GATE B). Po skončení programu na hlavných pódiách ich odvezú spred hlavného pódia (od nemocnice).

Foto: Martin Šveda
Foto: Martin Šveda

Otvorenie brán + vstupy rodiny s deťmi a ZŤP/ZŤPS

Festivalové brány sa otvárajú vo štvrtok 11.7. o 14.00. Parkovisko sa otvára o 12.00. Karavan Parking sa otvára spolu s festivalovým areálom, teda o 14.00. Festival je otvorený nonstop, vrátane stanových táborov a parkoviska, až do nedele 14.7. do 12.00 (kedy treba areál festivalu opustiť).

Rodiny s malými deťmi (do 5,99 rokov) a návštevníci s preukazmi ZŤP/ZŤPS majú v rámci brán špeciálne vstupy. Tie sú umiestnené na Gate O na pravej strane brány a na Gate B na ľavej strane. Ľudia s preukazom ZŤP-S musia prísť na festival spolu so sprievodcom. Odchod z festivalu už nie je nutný naraz, ak je držiteľ ZŤP-S schopný odísť z festivalu bez pomoci sprievodnej osoby.

Prečítajte si aj náš predošlý článok: Michal Meško: Biznis je pre mňa o ceste, nie o cieli

Parking

Parking je vypredaný, ďalšie miesta v ňom pre autá ani karavany nie sú. Voľné sú ešte parkovacie miesta vyhradené pre motocykle. Ak nemáš zaplatený parking a vezieš návštevníkov, musíš ich vyložiť na bráne parkoviska. Vo výnimočných prípadoch (tehotné ženy, deti) parkovači umožnia vstup auta na parkovisko, po vyložení návštevníkov musí auto parking opustiť.

V aute môžeš aj prespať. Treba akurát myslieť na to, že dĺžka auta na parkovisku nesmie presiahnuť 5,5m, na čo treba dávať pozor najmä pri vanoch. Stanovanie v priestoroch parkoviska je prísne zakázané. Auto budeš mať identifikované parkovacou nálepkou, ktorá slúži aj na návrat do sektoru, ktorý máš zakúpený.

https://www.facebook.com/pohoda.festival/photos/a.402370492487/10157288522652488/?type=3&theater

Stanovanie

Za každým vstupom na festival sa nachádza stanové mestečko, v ktorom je stanovanie zadarmo. Za stanové miesto sa dopláca iba v špeciálnych kempoch: Family park a Family & Silent Camp – tie sú už niekoľko týždňov vypredané a na jeden lístok je možné postaviť si jeden stan. Na stany v PSS Fox Village sú oficiálne dimenzované pre 5 osôb, viac osôb v stanoch môžu povoliť pracovníci recepcie. Ak chceš bývať v rámci stanového mestečka Tent Inn s priateľmi vedľa seba, je potrebné prísť naraz, pretože vouchre na stanovanie sa na mieste vymieňajú za Tent Inn náramky.

Čo si priniesť / nepriniesť / čo nerobiť

Návštevníkom odporúčame obliecť sa do každého počasia. Vezmi si so sebou teplé i nepremokavé veci, no neber dáždniky. Okrem toho je potrebné mať so sebou preukaz poistenca, občiansky preukaz, hygienické potreby, peniaze (resp. platobnú kartu) či potrebné lieky. Môže sa zísť aj pršiplášť a gumená obuv, určite si vezmi pokrývky hlavy podľa vlastného výberu – šiltovky, klobúky, šatky, atď.

Do priestoru festivalu je zakázané vnášať sklené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety, otvorený oheň a akýkoľvek druh varičov, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu (vrátane kuchynských nožov), bicykle, skateboardy (a iné boardy…), inline korčule, kolobežky a podobné dopravné prostriedky. Nie je dovolené vnášať magnetofóny, filmové kamery, videokamery (vrátane DV, DV Cam, Beta Cam, Super VHS…), ani profesionálne fotoaparáty či selfie-sticks.

Zakázané sú tiež lietajúce drony a podobné mechanické zariadenia. Prísne zakázaný je crowdsurfing (“plávanie” na rukách) aj stagediving (skákanie z pódia). Vo Family parku, vo všetkých stanoch a na tribúnach platí zákaz fajčenia. Zakázané je aj stanovanie na parkovisku a mimo vyhradených priestorov.

Foto: Martin Šveda
Foto: Martin Šveda

Festival s deťmi + vstupy Kids/junior

Permanentky KIDS sa vzťahujú na osoby vo veku od 6 do 12 rokov (vrátane), pričom v ich prípade je nutný sprievod rodiča alebo zákonného zástupcu. Rodič alebo zákonný zástupca musí mať zakúpenú vlastnú platnú festivalovú permanentku. Permanentky JUNIOR sa vzťahujú na osoby od 13 do 17 rokov (vrátane). Návštevníci vo veku 13 – 14 rokov musia byť na festivale sprevádzaní rodičom, resp. zákonným zástupcom. Rodič alebo zákonný zástupca návštevníka vo veku do 14 rokov (vrátane) musí mať zakúpenú vlastnú vstupenku pre dospelú osobu.  Osoby vo veku 15 – 17 rokov musia mať so sebou platný občiansky preukaz – sprievod rodiča, resp. zákonného zástupcu nie je v uvedenom prípade nutný.

Okrem skvelého programu ponúka Family Park aj slušné vybavenie pre rodiny s deťmi. V jeho zázemí je aj kojací a prebaľovací stan, v ktorom nájdeš aj mikrovlnnú rúru na zohriatie mlieka. Rodiny si môžu požičať aj káričky. O sluch i komfort svojich detí je potrebné postarať sa primárne svojpomocne. Podmienkou vstupu na program vo Family Parku nie je miesto v stanovom tábore. Do priestoru rodinného stanového tábora sa dostanú len špeciálne označení návštevníci.

Pozrite si aj náš predošlý článok: Oživte svoj outfit – dajte slovo doplnkom

Program

Hudobný program Pohody tvorí vyše 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta. Kto kedy hrá si môžeš pozrieť v mobilnej aplikácii Pohoda powered by Orange ako aj vo festivalových tlačovinách (bulletin, festivalová mapa s line-upom a festivalový .týždeň). Novinkou line-upu sú zmeny v časoch začiatkov jednotlivých koncertov. Medzi koncertami pribudli desaťminútové pauzy. Súčasťou webovej verzie line-upu je už tradične funkcia, vďaka ktorej si môžete vybrať a vytlačiť zoznam preferovaných vystúpení.

https://www.facebook.com/pohoda.festival/photos/pb.303355912487.-2207520000.1562760567./10157286754217488/?type=3&theater

Hygiena

Na festivale je k dispozícii vyše 200 splachovacích toaliet, vyše 500 chemických toaliet a niekoľko „minizón malej potreby“ označených piktogramami. Na festivale sú k dispozícii aj WC pre ZŤP návštevníkov. Sprchy a umyvárne sa nachádzajú v hygienických centrách oproti Urpiner stage-u, vedľa Orange stage-u a vo Family parku. Voda v sprchách a umyvárňach pri Orange stage nie je pitná, na pitie vody využívaj cisterny a stánky s občerstvením.

Odpad

Pohoda sa snaží produkovať čo najmenší objem odpadu. Ten, ktorý vznikne, mení vďaka aktívnym návštevníkom a dobrovoľníkom na druhotné suroviny, prípadne ho dôkladne vyseparuje a snaží sa o jeho ekologické spracovanie. Unikátnym riešením je zriadenie zberných miest, kde vyškolení dobrovoľníci s pomocou návštevníkov dôkladne separujú plasty, papier, kov a bio-odpad. Zberné miesta fungujú nonstop, fungujú aj ako edukačné centrá, kde sa dozvieš ako správne separovať a aký je kolobeh jednotlivých materiálov.

Zdravie

Pri akomkoľvek probléme sa neváhaj obrátiť na zdravotníkov. Na festivale je 6 pevných stanovísk záchrannej služby, sú označené červeným krížom na žltom podklade. V stanoviskách zdravotnej služby sú aj chladničky na inzulín či iné lieky. Nehazarduj s látkami, ktoré sú zdraviu škodlivé, ktoré sú zakázané, a ktorých zloženie ti nie je známe. Chráň sa pred slnečným žiarením (pokrývky hlavy, pitný režim, opaľovacie krémy). Dodržuj základnú hygienu, hlavne si umývaj ruky. Chráň sa aj pred nadmerným hlukom (štuple do uší sú k dispozícii v Pohoda shope).

https://www.facebook.com/pohoda.festival/photos/gm.279992375900866/10156429339727488/?type=3&theater

žiadne príspevky na zobrazenie