Poraďte mi, čo darovať…

0
Poraďte mi, čo darovať…
Foto: pixabay.com

Je krásne, že máme chuť obdarovávať a myslíme na blízkych. Ale je na zamyslenie, keď riešime hmotné, pompézne, veľkolepé, kreatívne, prekvapivé či akékoľvek dary, a to verejne na sociálnych sieťach. A niekedy to skončí tak, že darček nakoniec vygooglime…

Riešime individuálne potreby a priania na sieti, hoci by sme sa mohli opýtať priamo obdarovávaného. Jasné, prišiel by o prekvapenie. A čo tak si nájsť čas a priestor na spoznanie a objavenie snov a túžob potrieb našich blízkych?

Ja, ako predajkyňa vlnených šálov, neviem, či ho váš príbuzný ocení a urobí mu radosť, hoci som ho vyrábala s láskou a z kvalitných materiálov. Nevyhovárame sa zbytočne sa na čas, dobu, úlohy, tlak? Hľadáme rýchle a efektívne riešenia. Tak veľmi nás ovplyvňuje naše zamestnanie, KPI a orientácia na výsledok a rýchle vybavenie?

Je na zamyslenie, že hľadáme námety u druhých. Na druhej strane, ponúka to remeselníkom a tvorcom možnosť prezentovať sa. A verte, že po takejto otázke sa vyrojí na sociálnych sieťach množstvo fotiek a príspevkov a ponúk. A tie nás opäť stavajú pred dilemu, čo si vybrať.

Prečítajte si aj článok o tom, ako nakupujeme na poslednú chvíľu

Aké boli požiadavky na darček na sociálnej sieti?

Najčastejšie to boli dary:

  • ku krstu,
  • na narodeniny pre 30, 40….90-ročných,
  • pre manžela, iné príbuzenstvo: sesternica, teta, ujo k sviatku, k výročiu svadby,
  • a občas niekto zháňal doplnky pre seba.

Aj keď bolo vyslovene napísané, že mydlové kytice nie alebo niektorú farbu nie: napríklad ružové dekorácie nie, verte, že v zacyklených odkazoch sa určite našli aj tie.

Priemerná reakcia na požiadavku tohto typu bola 60 – 120 ponúk.

O niečo lepšie sú už konkrétne požiadavky na: bábiky, torty, mydlové kytice. Keď žiadateľ určí, čo chce, prípadne aj sumu, do ktorej je ochotný reflektovať na ponuku, je to oveľa lepšie a počet ponúk sa vyfiltruje.

Najkrajší darček

Ak tak by som rada pripomenula, že okrem daru v krásnej škatuli, je najväčším darom naša pozornosť, prítomnosť, aktívne počúvanie a prítomné bytie v reálnom čase. Vidím to na dielňach pre deti, seniorov, na otvorených dielňach pre verejnosť. Vidím tam radosť, uvoľnenie v tejto uponáhľanej dobe. Dovoľte mi inšpirovať vás k poskytnutiu vlastného času a obohateniu sa prítomnosťou, zdieľaním a tvorbou.

Darujte svoj čas, vytvorte vlastnými rukami darček s milovanou osobou. Získate viacnásobne viac. Nielen darček, ale aj radosť z vlastnej schopnosti z toho, že ste dokázali niečo vytvoriť, spoločné zážitky, čas a priestor pre dôverné rozhovory. A to naozaj nie je málo. Lebo čas je komodita, ktorá sa nedá kúpiť do zásoby, a spoločné zážitky sa nedajú získať inak, a nenahradí ich žiaden výrobok, obraz, šál…

Preto, ak mám chuť a náladu, pridávam pod tieto komentáre ponuku na „Darčekový poukaz – čas strávený s tebou„.  Vytvorila som poukážku na kreatívne trávenie času v tvorivej dielni s obdarovaným a darcom.

Darčeková poukážka
Darčeková poukážka

Tak šťastnú ruku pri rozhodovaní sa!

Foto: pixabay.com

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu