Nakupujete darčeky na poslednú chvíľu? Nie ste sami!

2
Nakupujete darčeky na poslednú chvíľu? Nie ste sami!
pixabay.com

Nechávate nakupovanie darčekov na posledné dni pred Vianocami, alebo si robíte zásobu počas celého roka? Vianoce patria síce k najobľúbenejším sviatkom, ale až tretina Slovákov nakupuje darčeky na poslednú chvíľu. Dokonca 2% z nás si tieto nákupy necháva na samotný Štedrý deň, čo potvrdzujú aj predaje najväčšieho zľavového portálu na Slovensku. Ukázal to prieskum na stránke ZľavaDňa, do ktorého sa zapojilo takmer 4.000 respondentov.

Kedy začíname nakupovať?

 Tí zodpovednejší z nás (40% opýtaných) štartujú lov na darčeky už s príchodom prvých reklám v polovici novembra. Každý desiaty Slovák pripravuje pre rodinu zoznam želaných darčekov. So zoznamom alebo bez, každý piaty Slovák uviedol, že už aspoň raz v živote našiel pod stromčekom ponožky a viac ako 16% opýtaných sa priznalo, že radosť z darčekov pod stromčekom občas aj predstiera.

„Vianoce patria k najkrajším obdobím roka, avšak prinášajú aj nemalú dávku stresu z nákupu darčekov. Naším zámerom bolo pozrieť sa na túto úsmevnú a možno aj trochu odvrátenú stránku Vianoc. Mnoho zákazníkov nevie, čo nakúpiť pre svojich blízkych a preto prinášame na našej stránke darčekového sprievodcu s možnosťou nakúpiť darčeky naozaj na poslednú chvíľu, hovorí Peter Blažečka, PR & marketing manager ZľavaDňa.

Prečítajte si aj fejtón o vianočnom strese

nakupy darceky
pixabay.com

Najkrajšie obdobie v roku

Prieskum potvrdil, že pre väčšinu z nás (70% opýtaných) sú Vianoce najkrajším obdobím v roku, no pravda je, že pre mnohých sú predvianočné prípravy a zháňanie darčekov stresujúce. Až 17% Slovákov v prieskume uviedlo, že aspoň raz v živote by chceli zažiť Vianoce, kde je o všetko postarané. Každý piaty potom priznal, že vianočné dni sú síce pekné, ale monotónne.

„Aj v našich štatistikách predaja vidíme, že rastie obľúbenosť predaja pobytov počas sviatkov, medzi sviatkami a samozrejme aj silvestrovských pobytov. Slováci už nechcú tráviť čas len doma a preto čoraz viac hľadajú inšpirácie na trávenie voľných dní. Aktuálne máme v ponuke viac ako 30 pobytov na Slovensku a v zahraničí s možnosťou využitia počas vianočných sviatkov, “ uzatvára Peter Blažečka.

Foto na titulke: pixabay.com

Predošlý Ako si užiť vianočný stres?
Pokračovať Tipy na darčeky pre deti
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

2 KOMENTÁRE