V oslobodenom meste Izium našli masový hrob s takmer 450 obeťami. Rusko necháva smrť všade, skonštatoval Zelenskyj (video)

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – V ukrajinskom meste Izium po jeho oslobodení spod ruskej kontroly objavili masové pohrebisko so zhruba 440 hrobmi. Televízii Sky News to povedal hlavný policajný vyšetrovateľ v Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov s tým, že všetky telá exhumujú a odvezú na forenzné vyšetrenie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Najväčšie pohrebisko v meste

Niektoré obete podľa neho zastrelili, iné zomreli v dôsledku ostreľovania a ešte mnohé telá neidentifikovali. Podľa Bolvinova je to jedno z najväčších pohrebísk v jednom oslobodenom meste.

Polícia si je podľa Bolvinova vedomá aj mnohých ďalších pohrebísk odkedy začala vyšetrovať zločiny spáchané v Charkovskej oblasti, ktoré okupovali Rusi.

Masové pohrebiská

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tiež oznámil, že v Iziume našli masový hrob a že sa tam začali potrebné procesné úkony. Podrobnejšie informácie by mali byť známe počas piatka.

„Zajtra budú v Iziume ukrajinskí a medzinárodní novinári. Chceme, aby svet vedel, čo sa skutočne deje a k čomu viedla ruská okupácia. Buča, Mariupoľ, teraz, žiaľ, Izium… Rusko necháva smrť všade. A svet musí vyvodiť pre Rusko zodpovednosť. Urobíme pre to všetko,“ uviedol Zelenskyj na platforme Telegram.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Masový hrob, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – V oslobodenom meste Izium našli masový hrob s takmer 450 obeťami. Rusko necháva smrť všade, skonštatoval Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.