Prečo počúvať podcasty?

0
Prečo počúvať podcasty?
pixabay.com

Keď máte každú minútu dňa plnú vecí, ktoré musíte urobiť, môže byť náročné nájsť či čas na zábavu alebo aktivity na vzdelávanie či rast.

Ak túžite po niekoľkých ďalších chvíľach naučiť sa niečo nové a zaujímavé, viete, že môžete využiť čas, keď ste na každodennej prechádzke, spratávate riad alebo stojíte v ranných zápchach?

Vypočujte si podcasty!

Popularita podcastov rastie – a má to svoj dôvod. Podcasty sa prvýkrát objavil v osemdesiatych rokoch a stali sa mimoriedne populárnymi začiatkom 21. storočia. Teraz podcasty prechádzajú ďalším oživením popularity. Podľa prieskumu až 62 miliónov Američanov – to je približne 20% z celkovej populácie krajiny – počúva každý týždeň podcasty.

Pretože spoločnosť Apple pridala podcasty do iTunes store, môže sa pýšiť viac ako 1,6 miliardami predplatiteľov a 20 miliárdami stiahnutí. Časť tohto úspechu je spôsobená smartfónmi. Teraz je rýchle a ľahké streamovať podcast priamo do telefónu, na rozdiel od prácneho sťahovania z iTunes a nahrávania na iPod.

V podcastoch je potenciál

Pretože môžete počúvať podcasty kdekoľvek, umožňujú vám produktívne tráviť čas, napríklad, keď idete na prechádzku, cestujete do práce, nakupujete potraviny alebo cvičíte v telocvični. Pokiaľ ide o odporúčania podcastov, je ich veľa – nižšie sú niektoré benefity.

Pozrite si a vypočujte podcasty Akčných žien

Naše podcasty nájdete tu: https://podcast.akcnezeny.sk/

Všetky epizódy môžete sledovať buď vo forme videí na Youtube kanáli Akčných žien alebo vo forme audio podcastov. Ak zvolíte podcasty, môžete tak urobiť prostredníctvom Anchor a Spotify.

Prečo by ste mali začať počúvať podcasty?

Sila ľudského hlasu prináša oveľa väčší význam prostredníctvom zvuku a intonácie, ako tlačené slovo.
1. Mobilný telefón
Podcast je dokonalým médiom pre smartfóny. Podcast môžete počúvať aj vtedy, keď používate akúkoľvek inú aplikáciu. Napríklad Anchr je jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov distribúcie a nahrávania podcastov – je to aplikácia, ktorá vám umožňuje nahrávať a zdieľať vlastné zvukové nahrávky. Sloganom je „Prvý verejný rozhlas na svete“. Nie je potrebné žiadne high-tech vybavenie, jednoducho hovoríte do telefónu alebo mikrofónu na slúchadlách a šírite svoje názory.
2. Digitálne rozprávanie „Kedykoľvek a kdekoľvek“
Jednou z krás podcastov je jeho mobilita a dostupnosť: s príchodom smartfónov je možné podcast počúvať kdekoľvek – v aute, v kancelárii, v kaviarni, na bežiacom páse a na mnohých ďalších miestach.
3. Povedomie o značke a špecifická distribúcia
Máte publikum desaťtisícich ľudí, ktorí chcú počúvať 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ktorí chcú prenosný a bezplatný obsah. Poskytovanie pravidelného obsahu udržuje ľudí v spojení s vašou značkou. Podcasty sa stávajú hovorcom značky a uľahčujú, aby sa šírilo jej posolstvo.
Premýšľali ste niekedy o oslovení nielen čitateľov, ale aj poslucháčov na platformách, na ktorých ešte nie ste prítomní? To je možné jednoduchým prečítaním obsahu. Už posielate informačný newsletter? Čo keby ste poslali zvukový newsletter?
podcasty
pixabay.com
4. Angažovanosť a diferenciácia
Podľa nedávnej štúdie asi 85% poslucháčov podcastov uviedlo, že počúvali všetky alebo veľkú časť epizód. Začatím podcastu sa nielen odlíšite od tých, ktorí s vami súťažia o pozornosť sledovateľov, ale dáte alternatívu k napísanému obsahu.Prečítajte si aj: Ako zvýšiť zapojenie publika na Instagrame?

Podcasty pre podnikateľky na rozvoj biznisu

  1. Chcete podporiť naše podcasty a stať sa partnerom alebo stať sa hosťom? Napíšte nám na info@akcnezeny.sk.
  2. Chcete začať svoj vlastný podcast s nami pod značkou Akčných žien? Napíšte nám. Ponúkame vám našu podporu a prezentáciu na sociálnych sieťach.
Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie