Prečo sa k sebe vrátia ľudia aj po rozvode? Tu je 5 dôvodov

0
Prečo sa k sebe vrátia ľudia aj po rozvode? Tu je 5 dôvodov
Zdroj: Unsplash.com

Rozvod patrí medzi tie najťažšie udalosti v partnerskom živote. Keď máte šťastie, odídete od seba v dobrom, ak nie, čakajú vás súdne ťahanice. Lenže vôbec to nemusí byť ľahké po tej emočnej stránke. Čo budete zrazu robiť s tým práznom, ktoré vám zostalo po partnerovi?

Keby na sebe ľudia po rozvode pracovali a neostal by medzi nimi žiaden vážny konflikt, je možné, že by sa k sebe vrátili a znova si nasadili obrúčky. Tu je 5 dôvodov prečo sa aj rozvedení k sebe zvyknú vrátiť.

Nevedia byť bez seba

Ako informuje Power of Positivity, môže existovať milión dôvodov, prečo by mali byť od seba, a predsa to neurobia. Človek si po odlúčení od partnera uvedomí, či to bolo správne alebo nie. S odstupom času sa môže na všetko pozerať inak a napokon si uvedomí, že nechce byť bez neho. Ak to teda aj povoľujú okolnosti.

Nájdu si niekoho nového, ale…

Nie je to ono. Všetci sme rozdielni a, samozrejme, máme svoje chyby. Keď niekto začne randiť po rozvode, môže mať veľké očakávania a potom zostane sklamaný. Nenašiel v nádejnom objave to, čo potrebuje. Nie je to jednoducho jeho/jej predchádzajúca polovička. Vtedy si človek naozaj môže uvedomiť, čo všetko mal v danej osobe a rozhodne sa o ňu znova zabojovať.

Odpustia si

Rozvod nie je vždy na 100% vinou iba jedného partnera. Obe osoby majú na tom svoju zásluhu. Zrazu, keď sú samé so svojimi myšlienkami, si uvedomia, že by aj dokázali jeden druhému odpustiť. Pozor, nie zabudnúť, ale odpustiť. Vďaka tomu sa vytvára priestor na možný pokrok a ďalší začiatok.

Zmenia sa

A možno aj k lepšiemu. Preto by to mohlo vyjsť na druhýkrát. Stáva sa, že ľudia odstupom času dozrievajú, mení sa ich správanie a zrazu aj veci vo vzťahu vedia riešiť lepšie. Vďaka tomu je šanca, že by sa rozvedení partneri k sebe vrátili a znova si nasadili obrúčky.

Majú až príliš veľa spoločného

Či sa už jedná o históriu, priateľov, detí…niekedy to puto jednoducho nevedia hodiť za hlavu. Uvedomia si, koľko krásnych chvíľ spolu mali, hoci boli aj krízy. V ktorom vzťahu by predsa neboli? A ak sa na tom dá pracovať, prečo to opäť neskúsiť.

žiadne príspevky na zobrazenie