Premýšľate nad obriezkou? Toto by ste mali vedieť

0
Premýšľate nad obriezkou? Toto by ste mali vedieť
SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ2RTW7DIBCF95V6B4u1LYEMTdKrRF2MGeqO4pgKcKoq8t3Lj5FYd8f7Zh7MG56vL13HJvCk2Xv3TCpqWpbNBweB7Box7w9ukIJ1BEuCie25wnyAsHnj0xUH0hDMHHsLPPz1nWvRXS3kYnTEEmN9w/w2ZVbR3v/bWQ4fNQrMZtW/eeAmiDOLgRLkWlrZ7ScYd2+jPQiNbTRsSLZJ+bAalmQYm5u/HWla58Zmw5dx7cbiyu29AasNeZIjGMO40iTFKJQYuXrjip/kSQrF6jdYfSNsZyXMDpAKL8gHLrUc5CT0ABo/B5DcKMSzFudL3NT+BzoWREsOAgAA

Obriezka už dávno nepatrí iba k prejavom príslušnosti k náboženskej skupine. Muži ju podstupujú zo zdravotných, estetických alebo aj hygienických dôvodov. 

Čo je to obriezka?

Mužská obriezka, alebo obriezka penisu, je chirurgické odstránenie predkožky, teda zaťahovacieho záhybu kože, ktorý pokrýva žaluď penisu. Odborne sa nazýva cirkumcízia. Samotný zákrok prebieha v anestéze, preto sa nemusíte obávať bolesti.

U detí sa využíva celková anestéza, u dospelých skôr lokálna, keďže predstavuje menšiu záťaž pre organizmus človeka. Lokálna anestéza sa podáva do oblasti koreňa penisu. Lekár predkožku chirurgicky odstráni a zašije ranu, zväčša vstrebateľným šicím materiálom. Po zákroku sa vyhýbajte kúpeľu, plávaniu, saunovaniu, športovaniu a sexuálnemu styku, aby nedošlo k infekcii rany. Približne do desiatich dní sa rana úplne zahojí.

Obriezka je nezvratný zákrok, preto je potrebné si ho premyslieť. Jej účinky na zdravie a pohodu muža sú však iba pozitívne a tak sa nemusíte obávať, že ju neskôr oľutujete. Špička penisu je pred obriezkou prekrytá predkožkou. Po obriezke je žaluď úplne odhalený.

Prečo muži podstupujú obriezku?

Muži majú na podstúpenie obriezky najmä tieto štyri dôvody:

  • estetické – obrezaný penis pokladajú niektorí muži a niektoré ženy za príťažlivejší,
  • hygienické – pod predkožkou sa môžu vyskytovať zápaly, horšie sa penis umýva a niekedy sa v tejto oblasti vyskytuje aj nepríjemný zápach,
  • zdravotné – znižuje riziko infekcie močových ciest, zápalu predkožky, rakoviny penisu, bolestí pri sťahovaní predkožky,
  • náboženské – ako prejav príslušnosti k náboženskej skupine.

Aké výhody prináša?

Obriezka má okrem estetických a hygienických výhod aj nasledujúce benefity. Často vedie k predĺženiu pohlavného styku, čo ocenia najmä muži s predčasnou ejakuláciou. Pôsobí aj ako prevencia proti prenosu pohlavných chorôb – množstvo pohlavných chorôb je výrazne nižšie u obrezaných mužov v porovnaní s neobrezanými mužmi. Podľa najnovších štúdií tiež prispieva k prevencii rakoviny penisu.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu