Rusi pokračujú v zákernom útočení na civilistov. Na Mykolajiv vypálili deväť rakiet a zničili dve školy, cesty a hotel

14.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 14. júla, 15:06

Ruské rakety, ktoré vo štvrtok ráno zasiahli mesto Mykolajiv na juhu Ukrajiny, poškodili dve vzdelávacie inštitúcie, zariadenie dopravnej infraštruktúry a hotel. Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim.

Zomrelo niekoľko ľudí

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa toho, čo je doteraz známe, bola jedna osoba zranená, keď „na regionálne centrum vypálili deväť rakiet zo systému protileteckej obrany S-300,” napísal Kim.

Zároveň konštatoval, že pri stredajšom bombardovaní mesta Pervomajsk zomreli štyria ľudia a dvaja ďalší boli zranení. Jeden človek podľa neho zomrel v noci na štvrtok pri bombardovaní mesta Baštanka. Informuje o tom britský web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Sklad delostreleckej munície v divadle

Ruské sily si v okupovanom juhoukrajinskom meste Cherson zriadili sklad delostreleckej munície v miestnom činohernom divadle. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správy ukrajinskej rozviedky na Telegrame.

„V noci z 11. na 12. júla sa uskutočnila vykládka nákladných áut v blízkosti divadla. V súčasnosti je v areáli divadla zvýšená ostraha, námestie a ulice okolo divadla sú hliadkované,“ uviedla rozviedka.

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi pokračujú v zákernom útočení na civilistov. Na Mykolajiv vypálili deväť rakiet a zničili dve školy, cesty a hotel © SITA Všetky práva vyhradené.