Profesionálny dámsky batoh na tréning a do hôr

0
Profesionálny dámsky batoh na tréning a do hôr
Dámske tašky, batohy či kabelky poskytujú oveľa väčšiu ponuku produktov, než je tomu v kategórií pánskeho vybavenia a doplnkov. Dôvodom je predovšetkým širší okruh ich používania. Aký batoh sa najlepšie hodí pre športové aktivity?
Výber vhodnej príručnej batožiny pre športové aktivity je kľúčový najmä v prípade, že sa chystáte venovať náročnejším činnostiam v exteriéry. Ak športujete vo fitness centre alebo kdekoľvek v meste s veľmi dobrým prístupom k bežným zdrojom či dostupnosťou domova, nepotrebujete priveľkú tašku či batoh – výnimku tvoria aktivity vyžadujúce väčšie náčinie či špeciálne oblečenie. V prípade, že však plánujete pestovať horskú turistiku či len chodiť pešo alebo na bicykli vo vzdialenejších destináciách, bez dobrého batohu, ktorý vám odľahčí bremeno sa neobídete.

Ako vybrať dámsky batoh na náročnejšie aktivity

Produkty, ktoré spadajú do kategórie dámske batohy je možné rozčleniť do niekoľkých skupín práve podľa využitia. Štandardne sú rozoznávané tri základné druhy, a to batohy:

  • profesionálne
  • mestské
  • trekingové (čiže turistické)

Štandardne sú tieto typy batohov ponúkané v klasickej alebo väčšej veľkosti či objeme, uvedené kategórie dopĺňajú batôžky, ktoré sú alternatívou dámskej kabelky v malom prevedení, do ktorého sa vojde iba to najnutnejšie. Rozdiel medzi profesionálnym a mestským batohom nie je veľký – profesionálny batoh je určený predovšetkým na nosenie do zamestnania (obdobne ako školská aktovka), je preto elegantný menej objemný, disponuje priestorom pre uloženie dokumentov a notebooku apod. Mestský batoh býva jednoduchší a ľahší s väčším priestorom napríklad pre ukladanie oblečenia.

Čo by mal mať správny turistický batoh pre ženy

Turistický batoh pre ženy predstavuje veľmi výhodný variant na dlhé nosenie. Rovnako ako pánsky turistický batoh, i ten dámsky býva navrhovaný s cieľom zaistiť pohodlné nosenie, ktoré nezaťažuje chrbát a z odolných a ľahkých materiálov. Dámsky turistický batoh býva naviac špeciálne upravený na priemerné rozmery a disponuje skráteným chrbtovým dielom poskytujúcim lepšiu oporu. Výhodou je i doplnkové vybavenie, ktorým často disponuj (integrované držiaky, ochrana do dažďa apod.).

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu