Putin nariadil rozšírenie ruskej armády na viac ako dva milióny vojakov, odborníci vylúčili masovú mobilizáciu

0
Putin nariadil rozšírenie ruskej armády na viac ako dva milióny vojakov, odborníci vylúčili masovú mobilizáciu

26.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dekrét ruského prezidenta Vladimira Putina o personálnom posilnení ruskej armády naznačuje, že vodca Kremľa pravdepodobne v dohľadnom čase nenariadi masovú mobilizáciu. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin vo štvrtok nariadil zväčšenie ruských ozbrojených síl o 137-tisíc členov. Podľa dekrétu, ktorý nadobudne účinnosť 1. januára 2023, by sa mal zvýšiť počet personálu ruských ozbrojených síl na celkovo 2 039 758, vrátane 1 150 628 vojakov.

ISW poznamenáva, že je nepravdepodobné, že Kremeľ bude schopný dosiahnuť konečnú silu viac ako 1 150 000 vojakov, ako je stanovené v dekréte.

Podotýka, že ruské ozbrojené sily historicky nedosiahli stanovený cieľ z hľadiska konečných čísel. Napríklad v roku 2022, pred rozsiahlou inváziou, mala ruská armáda len asi 850-tisíc členov vojenského personálu.

Viac k témam: Mobilizácia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin nariadil rozšírenie ruskej armády na viac ako dva milióny vojakov, odborníci vylúčili masovú mobilizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie