Putin vyzval na upokojenie konfliktu medzi Kirgizskom a Tadžikistanom, ponúkol sa ako mediátor

0
Putin vyzval na upokojenie konfliktu medzi Kirgizskom a Tadžikistanom, ponúkol sa ako mediátor

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyzval na deeskaláciu konfliktu na hraniciach Kirgizska a Tadžikistanu a obom stranám povedal, aby spor vyriešili mierovou cestou. Putin, ktorý v súčasnosti vedie vojnu na Ukrajine, sa ponúkol, že medzi bývalými sovietskymi krajinami poslúži aj ako mediátor. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s tým, že šéf Kremľa podľa jeho vyhlásenia v nedeľu telefonoval s kirgizským prezidentom Sadyrom Žaparovom aj tadžickým prezidentom Emómalí-jim Rahmónom.

Putin sa ozval v čase, keď medzi Kirgizskom a Tadžikistanom už druhý deň platí krehké prímerie. Krajiny sa navzájom obviňujú z používania tankov, mínometov, raketového delostrelectva a útočných bezpilotných lietadiel na útoky na základne a okolité osady v pohraničí. Boje si vyžiadali 71 mŕtvych – v Kirgizsku 36 a v Tadžikistane 35. Kirgizsko tiež uviedlo, že z oblasti konfliktu evakuovali zhruba 137-tisíc ľudí.

Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vyzval na upokojenie konfliktu medzi Kirgizskom a Tadžikistanom, ponúkol sa ako mediátor © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu