Rakúsko vyčlení na humanitárnu pomoc Ukrajine dva milióny eur, bezpečnosť krajiny v Európe závisí od stability jej susedov, povedal Nehammer

0
Rakúsko vyčlení na humanitárnu pomoc Ukrajine dva milióny eur, bezpečnosť krajiny v Európe závisí od stability jej susedov, povedal Nehammer

4.4.2024 (SITA.sk) – Rakúsko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote dvoch miliónov eur. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent s odvolaním sa na rakúske ministerstvo zahraničia. Suma pre Ukrajinu je súčasťou širšieho balíka z rezortného fondu pre zahraničné katastrofy na podporu humanitárnej pomoci v subsaharskej Afrike, na Blízkom východe a v Afganistane.

Peniaze dostanú rakúske humanitárne organizácie, ktoré pomáhajú v daných krajinách v teréne, vyjadrilo sa ministerstvo zahraničia vo Viedni.

Naša bezpečnosť v Európe závisí vo veľkej miere aj od bezpečnosti a stability našich susedov,“ vyjadril sa rakúsky kancelár Karl Nehammer.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lokálna pomoc v krízových regiónoch podľa neho „pomáha dvoma spôsobmi: na jednej strane je dôležité zlepšiť miestnu životnú situáciu a zmierňovať ľudské utrpenie a na druhej strane pomáha obmedzovať nelegálnu migráciu do Rakúska a Európy“.

Viedeň odsúdila ruskú agresiu proti Ukrajine a poskytla Kyjevu ekonomickú a humanitárnu pomoc, ale odmieta poskytnúť smrteľnú vojenskú pomoc, keďže vedie politiku neutrality.

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Rakúsky kancelár
Zdroj: SITA.sk – Rakúsko vyčlení na humanitárnu pomoc Ukrajine dva milióny eur, bezpečnosť krajiny v Európe závisí od stability jej susedov, povedal Nehammer © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie