Rande pre rodičov

0

V nedeľu, 18. marca sa nám podarilo pripraviť prvý krát podujatie „Rande pre rodičov“. Event určený pre partnerov s deťmi zaplnil celý priestor Coworkingu Cvernovka

Potrebu nájsť si čas pre seba ako pár vníma množstvo rodičov, najmä tých, ktorí nemajú vždy po ruke starých rodičov schopných pomôcť s malými deťmi. Cieľom podujatia bolo stráviť príjemné nedeľné dopoludnie spojené s brunchom a aktivitami pre  malých i veľkých. O všetky deti sa postarali pani učiteľky z detského kúta Coworking Cvernovka a partnerov si porozdeľovali do skupín lektori z projeku Otvorená hra.

„Rodičia často zabúdajú na rozvíjanie svojho vzťahu. Najmä potom, čo do partnerstva vstúpia deti, všetky konverzácie smerujú na ne. Mamy sa zvyčajne stopercentne sústredia na výchovu, otcovia na zabezpečenie prijímu a vrámci denného stereotypu stíhajú venovať pozornosť faktickej výmene informácii či rozhovorom o deťoch. Pri takomto stereotype či chceme alebo nie, partnerstvo upadá.“ dodáva Martina Novotná, organizátorka projektu.

Všetky fotky nájdete na našom Facebooku. 

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.914717978688903.1073741835.796406777186691/914974855329882/?type=3&theater

Čítajte aj 22 dní psychohygieny pre mamu
Aktivity, ktorým sme sa venovali na rande pre rodicov, mali za cieľ, aby sa rodičia zabavili a venovali sa aktívne jeden druhému. Cieľom aktivít, ktoré si lektori pripravili bola spolupráca, porozumenie a aktívne počúvanie. „Tieto zložky považujeme v partnerstve za kľúčové, pretože ak nevieme k partnerovi preniesť informáciu o tom, ako sa cítime a ako veci vnímame, dochádza potom často k frustrácii a nepochopeniu, čo môže narúšať partnerské spolužitie“ dodáva Otovrená hra.
Potešilo nás, keď nám niektorí partneri po skončení povedali, že sa o druhom dozvedeli niečo nové, čo doteraz nevedeli. Rovnako nás potešila výpoveď, že „po štyroch rokoch na materskej sme prvý krát na rande a užívame si raňajky“.
Potešili by vas podobné akcie ? Pridajte sa k nám aj na Facebooku a sledujte nové eventy.
Za spoločenské hry ďakujeme spoločnosti  Piatnik. a agentúre Kharisma. 

Najbližšie nás čaká podujatie Mama a work-life balance. Ako na to? 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu