Realitná magnátka Leslie W. Himmel ovládla Manhattan. Ako to dokázala?

0
Realitná magnátka Leslie W. Himmel ovládla Manhattan. Ako to dokázala?

Leslie Wohlman Himmel, uznávaná ako jedna z najvýznamnejších žien v newyorskom realitnom priemysle, je spoluriaditeľkou spoločnosti Himmel + Meringoff Properties, ktorú založila so Stephenom Meringoffom v roku 1985.

Pani Himmel získala bakalársky titul na Pensylvánskej univerzite. Vo veku 21 rokov, vstúpila Leslie Wohlrnan Himmel na Harvard Business School a sústredila sa predovšetkým na štatistiku. Ak vždy zlyhá 15 % triedy, usúdila, že sú jej šance na úspech mizivé. Patrila totiž k jedným z najmladších študentov a zároveň bola súčasťou ženskej menšiny.

Ale jej výpočty sa ukázali ako nesprávne – promovala v top 10 % a získala titul MBA s vysokým vyznamenaním. Odvtedy ju čísla len zriedka podrazili.

Pred nástupom do spoločnosti Meringoff bola asistentkou viceprezidenta divízie nehnuteľností Integrated Resources Inc. Ambiciózna Leslie Himmel sa zaoberala dvoma horúcimi nástrojmi na investovanie do nehnuteľností z osemdesiatych rokov: „sale-leases“ a investíciami do penzijných fondov.

https://hmprop.com/

Prestavali tisíce štvorcových metrov

Firma sa špecializuje na vytváranie dlhodobej strategickej hodnoty v kancelárskych a priemyselných nehnuteľnostiach. Prostredníctvom svojich súkromných realitných spoločností Leslie Himmel s partnerom vlastnili, prevádzkovali a prestavali tisíce štvorcových metrov komerčných nehnuteľností sústredených v New Yorku.

Leslie Himmel je známa svojimi odbornými znalosťami v oblasti akvizície a financovania nehnuteľností na strategické premiestnenie, oportunistické nákupy a včasné dispozície.

Ako oddaná zástankyňa odvetvia komerčných nehnuteľností v New Yorku za posledné štyri desaťročia založila Leslie Himmel v roku 1992 výbor pre hospodársky rozvoj REBNY. Je členkou rôznych organizácií, napríklad The Partnership for New York, The Real Estate Roundtable, Young Men’s/Women’s Real Estate Association of New York. Často vystupuje na priemyselných podujatiach.

Je majiteľkou a manažérkou takmer 200 tisíc štvorcových metrov komerčných kancelárskych priestorov na Manhattane.

https://hmprop.com/

Jedna z najmocnejších žien New Yorku

V roku 2021 bola pani Himmel ocenená cenou Champions for Youth od SparkYouth NYC, charitatívnej organizácie, ktorá podporuje komunitné programy pre mládež. V rokoch 2017 a 2019 ju Crain’s zaradila medzi 50 najmocnejších žien v New Yorku.

Taktiež bola ocenená ako The Harvard Business School Club v New Yorku ako „podnikateľka roka“. A v roku 2011 získala cenu REBNY Mendik za celoživotné líderstvo v oblasti nehnuteľností za výnimočný úspech a oddanosť vedeniu v oblasti nehnuteľností v New Yorku.

Prečítajte si: Zakladateľka SIKO Jana Valová: Odpočívanie nemám v génoch

Podporuje aj iné ženy

Pani Himmel, venovaná podnikateľkám, založila v roku 2008 „Štipendijný fond študentskej asociácie žien“, ktorý udeľuje štipendiá študentom Harvard Business School. Pani Himmel je tiež počiatočnou investorkou a poradkyňou predstavenstva Alfreda, rezidenčnej online concierge platformy, ktorú vyvinuli dve absolventky HBS.

„Ľudia sa ma vždy pýtajú: „Ako si vedela, že máš nakupuješ v Long Island City v osemdesiatych rokoch?“ hovorí Leslie Himmel s odkazom na budovu na Queens Boulevard, ktorú už dlho vlastní.„Radi nakupujeme v rozvíjajúcich sa štvrtiach, o ktorých si myslíme, že majú pozitíva.

Aká je jej stratégia pri recesii?

„Naša spoločnosť existuje naozaj dlho. Recesie nie sú pre nás žiadnou novinkou. Budeme len pokračovať v tom, čo sme robili vždy, a to znamená zamerať sa na naše hlavné podnikanie. Vždy vylepšujeme haly a výťahy – udržiavame veci moderné. Len budeme pokračovať v tom istom,“ hovorí Leslie Himmel.

„Meníme štvrte,“ hovorí. „Našou realitnou filozofiou je vytvárať hodnotu modernizáciou nehnuteľností.“

Okrem práce pre profesijné združenia má pani Himmel dve deti.

Zdroj: https://www.crainsnewyork.com/

https://urbanland.uli.org/economy-markets-trends/ul-interview-new-york-city-cre-owner-leslie-himmel-on-finding-brave-money-in-a-down-cycle

žiadne príspevky na zobrazenie